Codzienne rozważania_16.06.2012

Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą”  (Mat. 24:4,5 NIV).

Pewne słowo dotyczące religijności, zawierające w sobie dobro, tutaj, zaadaptowane przez Zwodziciela do rzeczywistości, w której działa i do tego typu ludzi, z którymi pracuje to religijność. Tak, religijnie zwiedzenie albo, inaczej mówiąc: zwiedzenie przez swoją własną religijność, a to jest silna i potężna ułuda. W tej iluzji jest moc, która tak często wydaje się przeciwstawiać każdej próbie zajęcia się nią. Zwiedzeni przez religijność. Czegóż więcej należy oczekiwać niż uznania faktu istnienia Boga i oddawania Bogu czci, uznania i wdzięczności; aktywnego interesowania się tym, co dotyczy Boga, brania udziału w religijnych spotkaniach i gorliwego zajmowania się religijną religijną aktywnością i religijnymi sprawami, oraz tego, aby religijne sprawy i religijna rzeczywistość stały się najważniejsze? Czego więcej można oczekiwać? Jaka jest tego istota?

Bądźcie cierpliwi i wytrwajcie ze mną, gdy mówię z bardzo wielkim naciskiem: może to być jedną kolosalną fikcją. Tak często właśnie przysłania tą jedną fundamentalną rzecz – prawdziwą i żywą relację z Bogiem. „Musicie się narodzić na nowo”, a religia bardzo często zaćmiewa tą sprawę. Ach, religia nie ma argumentów na rzecz zbawienia. Religia może być założona w najciemniejszym miejscu na ziemi. Religia istnieje uniwersalnie: zdeprawowana i bardzo przyćmiona w wielu miejscach, lecz właśnie uniwersalnie istnieje świadomość stawania wobec jakiegoś najwspanialszego obiektu czci, wymagającego uwielbienia, a wtedy ludzkie umysły i wyobraźnia zaczynają pracować, aby w jakiś sposób wyrazić to przekonanie o tym najwyższym objecie czci i ta wyobraźnie produkuje czasami coś z drzewa, kamienia czy w niebiańskich ciałach; jakoś jest to wyrażane, lecz jest właśnie to coś, co jest tam, poza wszelkimi formami wyrazu, co jest uniwersalne. Wszystkie wysoko ucywilizowane formy tego wprowadzone do chrześcijaństwa pozostają tym samym tylko w rozwiniętej postaci. To coś nie mówi, że chrześcijańska bardziej inteligentna, cywilizowana, wyedukowane interpretacja Boga, mimo że czerpie swoje idee z Biblii, jest zbawieniem. Może to być ogromna ułuda i bardzo często tak jest.

T. Austin-Sparks from: Christ The Power Of God – Chapter 3

_________________________________________________________________

15 czerwca | 17 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *