Codzienne rozważania_18.06.2012

Oto lud, który mieszka na osobności, i między narody się nie zalicza”  (Lb. 23:9)

Nie być zaliczonym (też: rozpoznanym/uznanym wśród narodów – przyp.tłum.) do narodów. Och, to jest wspaniałe! Stawia to Izraela nie tylko z dala od tych narodów, lecz także na ich szczycie. Jeśli było kiedykolwiek, cokolwiek, co Szatan próbował zrobić z ludem Bożym przez te wszystkie wieki to doprowadzić do zaliczenia ich między narody. Mówię poważnie i z troską. Oto tutaj w samym sercu chrześcijaństwa jakie mamy dzisiaj, istnieje pragnienie, aby być zaliczonym. Rozpoznanie/uznanie! Wszystko, co robi zorganizowane chrześcijaństwo ma na celu zyskanie uznania. Czym są te wszystkie kościoły! W tym przypadku chodzi mi o te wszystkie wyszukane i wzniosłe budynki. Ich celem jest zyskanie uznania; są one po to, aby coś zostało rozpoznane. Jak daleko sięgają te wszystkie procedury, reklamy i znacznie więcej poza tym? Jest to po to, aby zyskać uznanie, być akredytowanym tutaj, na ziemi, być zaliczonym tutaj. Tak, to jest zwycięstwo Szatana. To właśnie w tym miejscu uszła duchowa moc.  To właśnie tutaj kościół przestał być czymś, co jest uznawane w górze,  zszedł w duchu na dół na ten świat, aby być zaliczony między narodami. Jeśli tylko Szatan może ściągnąć ludzi Bożych na taką pozycję, gdzie zostają przejęci przez ten świat i wprowadzeni do raportu, doprowadzeni do czegoś, co jest  z tego świata to jest to jego zwycięstwo – strącił Kościół z miejsca w okręgach niebieskich w dół i sprawił, że stał się ziemski. Ta zasada występuje w całym Starym Testamencie. To samo widać w okresie ucisku w Objawieniu. Bóg tego nie przyjmie, a jest w tym powodzenie Szatana. On to strącił kościół z niebios. Sprawił w którymś momencie, że Kościół dotknął ziemi, w jakiś sposób połączył się z ziemią.

To, co właśnie powiedzieliśmy dotyka nas na tak wiele sposobów, tak, w niezliczonej ilości rzeczy, ta kwestia bycia zaliczonym między narody, to zejście w dół z pozycji niebios. Pan nigdy nie miał takiego zamiaru, aby Jego Kościół na tej ziemi był czymś, co zostanie przechwycone przez ten świat, coś co będzie zaliczone do rzeczy tego świata, uznane i akredytowane przez ten świat. To, o co Panu chodziło i co osiągnął, gdy wszystko jeszcze było w porządku, to czas, gdy świat nie mógł znieść obecności Kościoła, ani go nie chciał. To jest mocą Kościoła, aby świadczyć przeciwko temu światu.

T. Austin-Sparks from: The Overcomer – Chapter 2

_________________________________________________________________

17 czerwca | 19 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

/p

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *