Codzienne rozważania_19.06.2012

Teraz dusza moja jest zatrwożona, i cóż powiem? Ojcze, wybaw mnie teraz od tej godziny? Przecież dlatego przyszedłem na tę godzinę” (Jn. 12:27).

Poprzez stworzenie, odkupienie i zjednoczenie Bóg oddał Siebie Samego jednemu, wszystko obejmującemu, wszystko zawierającemu i rządzącemu wszystkim celowi. Tym celem jest podobieństwo rasy do obrazu Jego Syna. Jest to główny cel człowieka. Czy istnieje bardziej usatysfakcjonowana i 'szczęśliwa’ osoba – nawet pośród cierpienia i smutku – niż ten, kto jest najdoskonalszy w cierpliwości, miłości, wierze i innych „owocach Ducha”? Gdyby nasze prośby dotyczące rzeczy zostały spełnione, podczas gdy my pozostalibyśmy tymi samymi ludźmi o niezmienionym w usposobieni i naturze, nie trzeba by było dużo czasu, a byłoby nam równie przykro co do innych rzeczy. 

Jest prawdopodobnie w nas taka cecha, która nie zużywa się w różnych okolicznościach i rządzi nad nimi. Wśród ludzi najbardziej promieniujących byli tacy, którzy najwięcej wycierpieli z powodu ułomności, ubóstwa czy innych form przeciwności, podczas, gdy ci najbardziej 'uprzywilejowani’ często należą do najbardziej niezadowolonych. Rozwiązanie problemu cierpienia nie leży ani w tym, aby stać się filozoficznym, ani w jakiejś fatalistycznej rezygnacji typu: „To jest mój los, przypuszczam, że muszę to zaakceptować”. Nie jest nim również bierna postawa czy aktywne duszenie pragnienia. Nie chodzi tutaj wcale o usuwanie użalania się, zgorzknienia, cynizmu, gniewu, czy resztek z tej nieszczęsnej rodziny, która wywołała pustynną włóczęgę.  Może powinniśmy przestać się trzymać tych sytuacji, które wywołują problemy, najpierw rozpoznać i uchwycić w sercu tan fakt, że to właśnie w cierpieniu znajduje się ogromny wieczny potencjał do wzrastania obrazu Bożego Syna, który będzie jedną i jedyną cechą i naturą wiecznego królestwa. Za bardzo wizualizujemy „Niebo” jak by miało być jakimś geograficznym i przyjemnym miejscem, nie zwracając wystarczająco dużo uwagi na naturę, która ma być wszczepiona i wydoskonalona.

 T. Austin-Sparks from: One Universal Answer 

_________________________________________________________________

18 czerwca | 20 czerwca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *