Codzienne rozważania_23.06.2012

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.  A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania” (2Kor.  5:17,18 ASV).

Nowe stworzenie ma obejmującą wszystko zasadę: „wszystko jest z Boga”. Jeśli o to chodzi apostoł Paweł używa zwrotu „wszystko to” – „wszystko to jest z Boga” – jakby przewidywał, przechwycił czy zatrzymał pewien impuls do ucieczki w stronę  życia oraz służenia, które opierały by się na podstawie starego stworzenia czy na możliwościach  starej natury. Wielkie pytanie brzmi: „Co to znaczy, że wszystko w tym nowym stworzeniu jest z Boga?” Jakiego rodzaju byłoby takie życie? Właściwa odpowiedź na to pytanie byłoby bardzo obszernym zadaniem i najbardziej rewolucyjną rzeczą jaką można sobie wyobrazić.

Na samym początku powinniśmy być ugruntowani w tym, jakie są różnice między starym na nowym stworzeniem, a następnie jak daleko sięgają te różnice. Dodatkowo, powinniśmy rozumieć, że jakkolwiek Bóg może być  miłosierny i cierpliwy w stosunku do naszej ignorancji  i powolności w pojmowaniu. On Sam oddzielił te dwie rzeczy całkowicie i na wieki, Nigdy nie zaakceptuje ich nakładania się na siebie czy przenikania ze sobą. Następnie powinno nastąpić dalsze wewnętrzne, inteligentne osądzenie i zdolność według których stajemy się świadomi tego Boskiego veto wobec jednego i energii działającej ku drugiemu…

Trwać będzie nie to, co jest robione dla Boga, lecz to co jest robione przez Boga. Miara duchowej wartości jest określona przez miarę według której Bóg to promuje, a nie miara ludzkiej aktywności, mierzona ludzką miarą i energią w imieniu Boga.

 T. Austin-Sparks from: A New Creation

_________________________________________________________________

22 czerwca | 24 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *