Codzienne rozważania_03.07.2012

Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego wszelka rodzina na niebie i na ziemi bierze swoje imię” (Ef.3:14-15, wg wersji ang. oraz B.G).

W obecnym okresie łaski Bóg działa tak, aby pozyskać rodzinę i Boża działalność nie zostanie pokonana przez śmierć, a On nie zostanie okradziony z niej przez śmierć. On będzie miał Rodzinę i oszuka śmierć na tej Rodzinie. To nie Bóg, Nieskończony i Potężny, jako taki, lecz to jest Ojciec, i jest to nieśmiertelna Rodzina, którą On buduje. Ta rodzina nigdy nie zostanie rozdzielona przez śmierć, nigdy nie zostanie zniszczona przez śmierć, ta Rodzina nie zna czegoś takiego jak strata kogoś bliskiego przez śmierć, nigdy nie straci dziecka przez śmierć. Oczywiście jako Rodzina – gdy tylko zaczniemy to rozumieć, stanie się to naszą pociechą; w tej Rodzinie nie tracimy nikogo. Śmierć może dotykać tutaj różnych rzeczy, lecz duchowa Rodzina nie będzie już więcej podzielona w duchowej rzeczywistości i w wiecznej jedności domu Ojca, jakby to było, gdyby nadal tutaj pozostawali. Jest to naturalna, ludzka strona nas, że cierpimy straty i znamy cały ten ból. Co jednak pociesza wierzącego? Nie smucimy się jak ci, którzy nie mają nadziei. Co jest naszą nadzieją? To, że mamy Ojca, który ma Rodzinę, która nigdy nie zostanie złamana przez śmierć i nigdy nie straci żadnego członka przez śmierć. Nasza nadzieją jest to, że cała Rodzina będzie razem i nikogo nie będzie brakować. Tą nadzieją jest to, że nikogo nie straciliśmy, do nas należy być razem na zawsze. „Cała rodzina w niebie i na ziemi...”Takie jest znaczenie Ojcostwa i to właśnie czyni Ojciec w tym okresie łaski: pozyskiwanie tego rodzaju Rodziny.

Czasami nasze myślenie o „Bogu” jest surowe. Nie da się utrzymać takiej surowej mentalności w dobrej atmosferze „Ojca”. To wszystko musi zostać sprowadzone do tej rzeczywistości: to w jaki sposób Pan obchodzi się z nami jest obchodzeniem się Ojca i jest zgodne z myśleniem o rodzinie. To właśnie dzieje się w obecnym okresie łaski,… Objawienie ponad wszelkim objawieniem Bożym w historii tego świata jest objawieniem, w którym obecnie żyjemy: objawienie Ojca, dane nam przez Syna, Jezusa Chrystusa. Oby miało to dla nas pełniejsze znaczenie w przyszłości, gdy mówimy: „Ojcze nasz”.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 7

_________________________________________________________________

2 lipca | 4 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *