Codzienne rozważania_06.07.2012

Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest” (Jn 8:58).

Zdumiewająca jest umiejętność Pana do upakowania ogromniej ilość znaczenia w krótkim zdaniu. Obejmuje cały zakres ludzkich potrzeb i odpowiada na wołanie każdego serca w jednym prostym zdaniu, dwoma słowami: „Ja jestem„.

Wołam o zmartwychwstanie, o Życie, żeby się coś zdarzyło, o napełnienie, o świadomość, o doznanie, o poruszenie energii, o „coś”. Odpowiedzią Pana jest: „Ja jestem zmartwychwstanie i Żywot w każdej chwili, w Mojej woli, wszędzie”.  Och, gdybyśmy mogli mogli żyć „w każdej chwili – wszędzie” tylko ze względu na Niego! On pociągałby nas odwracając naszą uwagę od mnożenia przedmiotów, doświadczeń i nauczań. To ten właśnie kierunek wyrządza dużo szkody. Ludzie Boży zanurzają się w grupach, mniejszych czy większych, wokół jakiejś rzeczy, jakiegoś przeżycia, jakiejś prawdy, a ta ogarniająca wszystko i jednocząca wszystko rzeczywistość ginie. Dalej więc od rzeczy, przeżyć, i prawd ku Niemu. „A to jest żywot wieczny, aby poznali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś„.

„Czy nie rozumiecie? A wy co o Mnie mówicie, Kim jestem?” Dzięki tknięciu Boskiego oświecenie w twoim sercu, widzisz te rzeczy,  o których nie wiedziałeś tak długo. Wyłącznie Pan może tego dokonać. To jest konieczny kierunek a Pan na to nastawia nasze serca.

T. Austin-Sparks from: Knowing God in Christ – Chapter 1 

_________________________________________________________________

5 lipca| 7 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *