Codzienne rozważania_07.07.2012

Prawo Ducha życia w Chrystusie Jezusie uwolniło nas od prawa grzechu i śmierci” (Rzm. 8:2).

Niech wszystko, cokolwiek jest z naszego starego człowieka, czy to stare usposobienie, czy nasze stare metody rozsądzania, czy nasze stare skłonności wychodzą na wierzch, ponieważ jeśli jesteśmy dziećmi Bożymi to wiemy, że w tym momencie ustanowiona jest granica, której przekraczać  nie możemy, że jesteśmy utrzymywaniu w naszym duchowym życiu i musimy wrócić się i oczyścić tą sprawę. Dla nas jest to równie oczywiste jak każda inna rzecz we Wszechświecie. W każdej chwili stoimy duchowo mocno a wirujący miecz jest na naszej drodze. Tam nie ma dla nas drogi. Sprowadź to tutaj, a zostaniesz osądzony. Spotkasz się z sądem Bożym, zostaniesz złamany. Pojawia się to jako coś sprzecznego z faktem, że Bóg skończył już z tym wszystkim dawno temu, a my mamy przyjąć Boży punkt widzenia. Gdy już zaakceptowaliśmy to, to ta sprawa rozwiązuje się, ona stale się rozwiązuje. Przyjmujemy to stanowisko, akceptujemy prawdę.

Nie jesteśmy w stanie doprowadzić do prawdziwego zakończenia starego stworzenia sami, lecz możemy pozytywnie powiedzieć: „Uznaję tak, jak Bóg uznaje”. Powinniśmy więc odkryć w miarę jak podążamy dalej z Bogiem, że umieściwszy wszystko pod śmiercią, śmierć na tym spoczywa,  jeśli więc to w ogóle znowu pokazuje swoją głowę to spotyka się z wyrokiem śmierci. Jeśli zaczynamy pracować dla Pana przy pomocy swojej własnej siły, spotykamy się ze śmiercią i niedługo nasza naturalna siła idzie na śmierć. Jeśli zaczniemy używać naszego naturalnego osądu w Bożych sprawach, znajdziemy się w areszcie, w sytuacji bez wyjścia, bez możliwości przebicia się. Wszystko, cokolwiek wprowadzamy z natury do Bożych rzeczy – nie jakieś nowe rzeczy, lecz te stare – postawi nas naprzeciw śmierci, która jest po to, aby spocząć na starym stworzeniu. Jeśli więc chodzi o poruszanie się w nowości Życia pracuj przez Ducha Bożego, chodź za Duchem, tu skończono ze śmiercią, a my jesteśmy w Życiu i możemy iść dalej, możemy się przechodzić dalej bez wzdlęgu na to jak dużo może być przeszkód i słabości w naturze; możemy się przebijać, gdy idziemy dalej w Duchu. „Prawo Ducha Życia w Chrystusie Jezusie uwolniło nas od prawa grzechu i śmierci”. Jesteśmy wolni!


T. Austin-Sparks from: Foundations – Chapter 4 

_________________________________________________________________

6 lipca| 8  lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *