Codzienne rozważania_08.07.2012

Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.  Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania(Rzm. 6:5 B.W).

My byliśmy martwi i pogrzebani wraz z Nim w chrzcie, abyśmy, jak On został wzbudzony z martwych przez wspaniałe Objawienie mocy Ojca, tak też i my zostali wzbudzeni do życia na całkowicie nowym poziomie. Jeśli mieliśmy udział w Jego śmierci, a tak było,  to powstańmy i żyjmy naszym nowym życiem w Nim” (Rzm. 6:4 Phillips).

Dzięki naszej jedności z Chrystusem w Jego śmierci my zanikamy, a On zaczyna być, i od samego początku staje się, wszystkim. Jest to pewien postępujący proces a równocześnie coś bardzo podstawowego. Znaczenie tego ogarnia wszystko; jest celem lecz równocześnie procesem. Musimy przyjąć pełnię tego działania jako postanowienie (akt wiary – przyp.tłum.). Teraz musimy zająć pozycję zdecydowanie i świadomie, akceptując naszą jedność z Chrystusem w Jego śmierci, aby wypracować w nas to, że nie ma dla nas już więcej miejsca, że za każdym razem, gdy pojawią się jakieś znaki (życia – przyp.tłum.), zostaniem uderzeni, zostaniemy odsunięci na bok, nie otrzymamy zgody, aby iść dalej. Musimy przyjąć raz na zawsze w zdecydowanym akcie poddania fakt, że od tej chwili wszystko, co pochodzi z ludzkiego ego będzie niemiłosiernie uderzone Krzyżem i zawsze gdy to ego będzie ukazywać się, nie będzie dopuszczane do głosu.

Lepiej by było dla nas, abyśmy to raz na zawsze sobie ustalili i żeby Pan zajmował się nami na tym globalnym, wszechstronnym i absolutnym gruncie, żeby w tej rzeczywistości On nadawał Swoje własne znaczenia, a nie nasze własne zrozumienie, nie nasze pojmowanie czy rozumienie, nie to znaczenie jakie my sami nadajemy 'byciu ja”, co przecież ma być zakazane, lecz to co On rozumie przez bycie „ja”; abyśmy nie brali pod uwagę  naszej miary poznania samych siebie, lecz Jego poznanie nas. Okaże się wtedy, że z tego „ja” zostanie ujawnione znacznie więcej niż wszystko, co bylibyśmy wstanie pomyśleć czy wyobrazić sobie. To Ego, nie takie jak my sami znamy, lecz takie jak je Pan dogłębnie zna, ma być doprowadzone pod moc tego Krzyża, a to akceptujemy przez postanowienie (akt wiary).

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 11

_________________________________________________________________

7 lipca| 9 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *