Codzienne rozważania_13.07.2012

Pieśń pielgrzymek. Ci, którzy ufają Panu, są jak góra Syjon, Która się nie chwieje, lecz trwa wiecznie.  Jak Jeruzalem otaczają góry, Tak Pan otacza lud swój teraz i na wieki” (Ps. 25:1,2).

Góry? A Pan jest jak góry? Co to jest? Jest to fortyfikacja, siła, zabezpieczenie. A jaki jest sens fortyfikacji, jeśli nie ma niczego przed czym trzeba by było się umacniać? Dawniej, w czasach Starego Testamentu, gdy ludzie przybywali na jakąś ziemię to godny zaznaczenia jest fakt, że raczej zajmowali wyższe miejsca niż niskie. Znajdziesz ich miasta, miasteczka i wioski niemal wszystkie na górach, gdzieś na wysokich miejscach, a było tak dlatego, że przeciwnicy mieli rydwany, konie i stanowili siłę na płaskim terenie, na płaszczyźnie, lecz na nic były rydwany i konie przeciwko górom. Tak wiec, bezpieczeństwo, umocnienie i fortyfikacja Bożego ludu była w tym, że mieszkali w wyższych partiach.

Jest to paralela. Jeśli przeciwnik jest w stanie dostać cię na swoim poziomi, już cię pokonał.  Musi zatem ściągnąć cię w dół, musi sprowadzić cię na dół, musi doprowadzić cię do tego, abyś przyjął coś mniejszego niż pełne Boże miejsce i Boży zamysł dla ciebie, a wtedy będzie mógł z tobą skończyć. Tego właśnie dokonał z kościołem, w bardzo ogólnym sensie.  Ściągnął go na dół do poziomu tego świata; zredukował go do tutejszych rzeczy, całkowicie rozdrobił, rozbił i podzielił, i okradł z jego mocy. Ten kościół, który jest pokazany nam w Nowym Testamencie zawsze znajduje się na wysokim miejscu… W Liście do Efezjan, czytamy, że jest „w Chrystusie w okręgach niebieskich„. Zajmowanie wysokiego miejsca  daje ogromną moc, jest to wspaniały defensywny, obronny czynnik; przeciwnik niewiele może ci zrobić, jeśli trzymasz się tutaj i nie zgadzasz się zejść na dół. Odkrył to Nehemiasz, gdy więc powiedzieli mu: „Zejdź do nas, porozmawiajmy”, odpowiedział: „Wielkiej pracy się podjąłem, nie mogę zejść” (Neh. 6:3). Działa tutaj ważna zasada.

T. Austin-Sparks from: The Mountains Around Jerusalem – Chapter 1

_________________________________________________________________

12 lipca| 14  lipca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *