Codzienne rozważania_14.07.2012

Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakże bym pragnął, aby już płonął.Czy myslicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie” (Łk. 12:49,51).

Jeśli ty i ja mamy być mężami i niewiastami Ducha to nie będziemy mieli łatwego życia. Piekło tego dopilnuje. Czasami to zderzenie nasila się i prawdą jest, że im więcej Duch Święty jest w stanie wykonywać przez nas i prowadzić nas do całej woli Bożej, tym bardziej będziemy spotykać się z tą opozycją, antagonizmem. Dzieje się to nie tylko między nami, a światem, lecz czasami w kręgach ludu Pańskiego. Jest to tak niezaprzeczalnie prowokujące, czasami że zastanawiasz się, czemu. Gdy czytasz Nowy Testament zastanawiasz się: „Co jest z tymi wszystkimi ludźmi? Dlaczego musieli być tak niezadowoleni i rozgniewani? Dlaczego musiało to być takie spontaniczne, stałe i bez przyczyny?” Lecz tak jest, to jest fakt. Niezaprzeczalny.

Widzisz, to co Pan przyszedł zrobić i co robi, nie dopuszcza żadnej neutralności. Stawia w sytuacji: albo, albo: albo będzie za, albo przeciw. Te języki ognia (oto znowu pojawia się ogień), te języki ognia nie dopuszczają letniości ani niczego, co ma charakter Laodycei.Ogień zawsze jest czynnikiem pozytywnym i kształtuje pozytywne sytuacje. Jeśli wszystko jest miłe i ciche, nie ma zakłóceń, żadnego problemu, bez antagonizmu, opozycji to masz powody, aby kwestionować czy Duch Święty dużo, ponieważ On kieruje się przeciwko takiemu pozytywizmowi, co jest bardzo, bardzo kosztowne. Albo jest się z Panem, albo nie jest się z Panem i nie ma nic pośrodku. Wcześniej czy później wyjdzie to na jaw i zostanie rozdzielone. Tutaj, Pan mówi o tym, co ma być w przyszłości. Nie jest to przypadek, prawdopodobieństwo bądź sytuacja, że coś poszło źle czy nieszczęśliwie. Właśnie, dokładnie po to przyszedł – rozproszyć ogień na ziemi a nieodwołalne skutki działania ognia są właśnie takie. Tak też będzie.

T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 1

_________________________________________________________________

13 lipca| 15 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *