Codzienne rozważania_16.07.2012

U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe” (Mt. 19:26).

Są dwa sposoby patrzenia na to, co niemożliwe. Wszystko zależy od tego, gdzie tą niemożność się umieści – w rzeczy czy w Bogu.
Te rzeczy, które są u ludzi niemożliwe, możliwe są dla Boga” (Mt. 19:26; wersja ang.). Pan zgadza się na to, że te rzeczy są niemożliwe w naturalny sposób, ponieważ jest coś takiego normalny sposób działania; nienormalnie byłoby przez cuda i znaki i nadzwyczajne wydarzenia: demonstracje wobec naszych zmysłów; lecz normalne chrześcijańskie życie jest nieustanną transcendencją Jego Życia nad działaniem śmierci. Ten cud jest znacznie bardziej powszechny, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Musisz żyć i pracować w duchowej sferze śmierci, gdzie wszystko jest przeciwko duchowemu Życiu i zupełnie gdzie nic cię wspiera, a jednak podążasz dalej w Panu, nie zostajesz pochłonięty, porwany, zniszczony w tej atmosferze i warunkach. Jest to cud cichego działania Boskiego Życia. Tak więc, twoje życie – jak i życie wszystkich innych ludzi – jest postawione wobec wielkiego kamienia śmierci, duchowej śmierci. Wiemy o tym, a jednak jesteśmy zachowujemy duchowe życi i idziemy dalej. To jest wielki cud. Jest to cud, który zdarza się każdego dnia. Jest to świadectwo tego, że Bóg wzbudził Go z martwych…

W Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czy powiedzmy to inaczej: w jedności ze Zmartwychwzbudzonym Chrystusem nasze nadzieje są znaczni większe niż wszystkie nasze światowe nadzieje. Być może w Jego śmierci będziemy musieli złożyć nasze skarby w prochu, może będziemy musieli pozwolić odejść wielu tak cennym dla nas nadziejom, oczekiwaniom, ambicjom i temu co zewnętrzne. Być może nasz świat będzie musiał być rzucony między kamienie w potoków (Job. 22:24). W zmartwychwstałej jedności z Chrystusem dane jest coś więcej, niż poprzednio chcielibyśmy. Bóg taki jest. Możesz powiedzieć, że jest to piękny języki i brzmi wspaniale, lecz czy to prawda? Wzywam tych z was, którzy mają nieco duchowego życia w sobie i jakąkolwiek historię z nim związaną. Niewątpliwie przeszliście czas głębokiej i ciemnej próby, kiedy musieliście wszystko przekazać, doszliście do kryzysu, w którym musieliście złożyć na ołtarzu coś bardzo cennego i pozwolić, aby przeszło do Pana. Jeśli Pan nie zwrócił wam tego, czyż wy nie weszliście do duchowego bogactwa, jakiegoś duchowego dobra, czegoś co jest bardziej duchowe,  o czym możecie powiedzieć: „Tak, czy było warto?”. Odpowiedzią Boga przez Krzyż na wszystkie zawiedzione nadzieje i oczekiwania jest, i w samej naturze Boga musi tak być, coś więcej niż to, co zostało złożone w grobie. Jest to zasada zmartwychwstania Chrystusa. On był o wiele większym Chrystusem jako zmartwychwstały, niż był Nim wcześniej – jeśli mogę to ująć w ten sposób, nie będąc źle zrozumiałym.

By T. Austin-Sparks from: The Problem of the Stone

_________________________________________________________________

15 lipca| 17 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *