Codzienne rozważania_17.07.2012

 

nie otrzymałem mojego przesłania od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez bezpośrednie objawienie od Jezusa Chrystusa” (Gal. 1:12 NLT).

Jedyne czego nam potrzeba, aby uzyskać siłę do zwyciężania i naciskania dalej, jest objawienie dane przez Ducha Świętego, i ono wystarcza, a jest to objawienie, które jest wewnątrz czyjegoś ducha, a nie rozumowo pojęta prawda, nawet jeśli jest to prawda o Bogu.  Ach, ta moc, móc powiedzieć: „JA WIEM”, a nie „słyszałem” bądź „czytałem” – lecz „WIEM”. Z takiego rodzaju przeżycia nikt nas nie może okraść. Posiadanie objawienia danego przez Ducha Świętego jest bezwzglednie konieczne, ponieważ my musimy spotykać się ze oporem sił zła, przeciw którym nic co nie jest z Boga, nie jest w stanie stać naprzeciw. „Naciskam na to, abyś mnie rozszerzył” Jak? Dzięki nieustannie podnoszącemu się w nas Życiu. Problem, próba, smutek… jesteśmy podatni na ich działanie, są powszechne u wszystkich ludzi, lecz my wynosimy się ponad nie dzięki „potędze Jego mocy” w nas.

Jesteśmy mocni, ponieważ udzielono nam Światła poznania Boga (Ef. 1:19). Jest to objawienie, które wzrasta. Paweł pisze do  świętych w Efezie a jakże wspaniałą historię oni mieli! Przyjrzyj się temu co do nich powiedział, gdy się rozstawali (Dz. 20:17-38). Pisze do nich: „Abyście zostali wzmocnieni i mogli poznać”, pokazując potrzebę potężnej mocy Bożej, która jest udzielana przez objawienie. Przeciwnik ogromnie sprzeciwia się objawieniu, stara się go zniszczyć lub przeszkodzić mu i nie powstrzyma się przed niczym! Światło i Siła idą razem, wytrwanie dzięki objawieniu: „Ja WIEM”. Rzeczywisty wpływ na Szatana i jego hordy ma prawda ustanowiona przez objawienie prawdy, światło prowadzące do potęgi. Gdy Pan otwiera ci oczy, widzisz, co się dzieje: „aby oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli” – taki jest skutek otwarcia oczu. „Wiedząc, ze Ten, który wzbudził Pana Jezusa, także i nas z Jezusem wzbudził i razem z wami przed sobą stawi” (2 Kor. 4:14).

T. Austin-Sparks from: The Cross and the City of God – Chapter 4

_________________________________________________________________

16 lipca| 18 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *