Codzienne rozważania_22.07.2012

I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w sabat.  A Jezus odpowiedział im: Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam” (Jn. 5:16-17 NLT).

Prawdziwe poznanie Pana Jezusa wywróci dobrą cześć naszych idei i dobrą część naszych procedur. Prawdziwe poznanie Chrystusa i jedność z Chrystusem, ze wszystkim co to oznacza, sprawi, że ruszymy do pracy w całkowicie przeciwnym kierunku do tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni do tej pory. Dojdziemy do tego, że tylko to jedno będziemy mieli na względzie: nie to będzie ważne, co my byśmy zrobili dla Pana, lecz tylko to, co Pan chce zrobić przez nas, co też powinno jedynie nami kierować.
To droga pełna sprawdzianów. Ciężko jest uwierzyć, dopóki sam nie idziesz tą drogą, jak bardzo intensywnie i zajadle przeciwnik walczy i kusi cię, abyś zszedł na jakąś niższą pozycję, abyś znowu podjął pracę dla Boga i przyjął wielkie schematy, wszedł na drogę wspaniałych przedsięwzięć, zbudował na ziemi kilka rzeczy, które są widoczne.Jest tak dlatego, że ci wszyscy, którymi rządzą standardy dotyczące rzeczy widzialnych, mówią: „Sam widzisz, jesteś nikim! Pokaż nam, co robisz! Nie masz nam nic do pokazania!” Szatan działa dokładnie w taki sposób. Nie jest to łatwe dla ciała. Iść z Bogiem i nie mieć niczego do pokazania, nigdy nie mieć pracy spisanej na papierze, opublikowanych sprawozdań ani statystyk, a jednak wiedzieć w samym centrum swego serca, choć jest to ukryte, że coś się dzieje, że nie możesz robić tego inaczej niż robisz; jest to łatwa droga dla ciała.

Ta droga jest pełna sprawdzianów, lecz, niech będzie błogosławiony Bóg, jeśli wytrwamy te próby i pójdziemy cierpliwie z Nim to, w wyznaczonym przez Niego czasie, gdy to ciało będzie już ostatecznie złożone, gdy głos naturalnych ambicji już nie brzmi i nie ma wpływu, my zaś jesteśmy teraz całkowicie w takim miejscu, w którym wiemy, że jeśli coś nie jest od Pana to nie będzie niczego, Pan ma wolną drogę, wtedy On wskazuje, że przez cały czas coś się działo i w jakiś sposób zostanie ujawniona ta Boża praca, dzieło, które będzie miało tak ogromną duchową wartość i znacznie, że będziesz bardzo zadowolony z tego, że przede wszystkich chodziłeś z Bogiem, a nie z ludźmi w dziele Bożym.

T. Austin-Sparks from: The Meaning of Divine Life – Chapter 3

_________________________________________________________________

21 lipca| 23 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *