Codzienne rozważania_21.07.2012

Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga” (Jn. 1:12,13).

 

Po co, w zamyśle Bożym, istnieją chrześcijanie? Po co istnieje Kościół? Jest na to tylko jedna odpowiedź: istnieniem i zadaniem jest wyrażanie Chrystusa. Nie ma niczego mniej ani więcej ponad to. Chrystus jest Alfą i Omegą, początkiem i końcem, i wszystkim pomiędzy.! Niech to będzie jasne: niech będzie to główną zasadą i rzeczywistością we wszystkich sprawach życia i pracy, niech będzie widoczna ta natura i to zlecenie Kościoła. Ten potężny, niepojęty niebiański system, którego Chrystus jest osobistym ucieleśnieniem, dotyka każdej dziedziny życia, osobiście i zbiorowo. Lecz pamiętajmy o tym, że tylko Duch Święty rozumie i wie jak to jest: ponieważ, podobnie jak na początku, musi być skrajne poddanie się i kierowanie przez Panowanie Ducha Świętego. Czym jest system krwionośny dla ludzkiego ciała, tym jest Boskie Życie dla „Kościoła, który jest Jego Ciałem” i w Jego Ciele.  Czym jest system nerwowy dla fizycznego ciała, tym jest Duch Święty w duchowym. Zrozum pełne działanie tego naturalnego systemu, a zaczniesz dostrzegać w jaki sposób Bóg zapisał swoje Wielkie niebiańskie zasady, najpierw w Osobie Swego Syna, a następnie w Jego zbiorowym Ciele.

Jak pojedynczy wierzący jest wynikiem spłodzenia, poczęcia, kształtowania, narodzenia i podobieństwa, tak też w Nowym Testamencie jest to prawda w stosunku do lokalnego kościoła. Jest on reprodukcją Chrystusa wykonaną przez Ducha Świętego. Człowiek nie może tego zrobić, ukształtować, wyprodukować czy „założyć”. Nikt też nie może „przyłączyć się” czy „zapisać”, nie może też zrobić z siebie członka tego organizmu. Najpierw jest to embrion, następnie „twór” na wzór Chrystusa. Tak wiec, cała ta mowa o „kształtowaniu nowotestamentowych kościołów” jest nonsensem. Początkiem jest widzenie Chrystusa.

T. Austin-Sparks from: According to Christ – 1

_________________________________________________________________

20 lipca| 22 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *