Codzienne rozważania_25.07.2012

Najwyższy nie mieszka w domach zbudowanych przez ludzi” (Dz. 7:48, NIV).

Chrześcijaństwo w ogromnej części składa się z rzeczy, których nie było na początku. To chrześcijaństwo, które znamy dziś, jest czymś bardzo skomplikowanym. Ludzie przyłożyli swoje ręce do rzeczy Bożych i ludzie próbują budować tą wspaniałą rzeczy według swojej własnej oceny. Tak więc mamy do czynienia z tym całym zamieszaniem, podziałami i komplikacjami. Naprawdę źle się dzieje w chrześcijaństwie, ono samo stało się swoją największą przeszkodą… Możesz obejść ten kraj, obejść to miasto, i zobaczysz te wszystkie wspaniałe religijne zabudowania zwieńczone krzyżami. Gdy ludzie wchodzą do tych budynków, sami się skłaniają, wyglądają bardzo odpowiednio, oni sami zaś myślą, że to są święte budynki. Jeśli coś tutaj zamieszasz, nazywa się świętokradztwem. Dla Boga jest to wielką niedorzecznością, zupełnie nic to nie znaczy. Dla Boga nie liczą się cudowne budynki i wszystkie wspaniałe rzeczy zgromadzone wewnątrz, a nawet sam krzyż znajdujący się na górze nie ma znaczenia, a jedyne co się liczy dla Niego to fakt, czy On tam jest. Czy Sam Bóg jest obecny w tym miejscu?

A co z nami? Słyszymy przecież chrześcijan, którzy przychodzą na takie spotkania, mówiąc, że przychodzą do domu Bożego. Być może, gdy to mówią, gdy przychodzą na to miejsce spotkań: „Idę do domu Bożego”, gdy się modlą, mówią: „Tak bardzo cieszymy się, że jesteśmy w tym domu Bożym dzisiejszego poranka; dobrą rzeczą jest być w domu Bożym”. Co sprawia, że jakiekolwiek miejsce jest domem Bożym? Co powoduje, że to miejsce jest święte? Jeśli w ogóle jest święte to co sprawia, że jest święte? To nie budynek, to nie święte zabudowania. Nie jest to zgromadzenie zebrane tutaj. Jedyne, co sprawia, że jest to święte to obecność Pana. Pana nie interesują miejsca czy nasz zgromadzenia; On jest zainteresowany wyłącznie tym, czy może tam znaleźć miejsce dla Siebie, czy tam może być obecny z przyjemnością. Zastanawiam się, gdzie jest miejsce najświętsze na pustyni? Przypuszczam, że jest zakopane gdzieś głęgoko w ziemi. Ciekaw jestem, gdzie jest wielka świątynia Salomona? Myśle, że traciłbyś czas na szukanie jej. Rozumiesz, Bóg ukrył te rzeczy… Wszystko, co nie jest z Chrystusa zniknie. Nie błądźcie. Ta cała chrześcijańska struktura będzie sprawdzona według Chrystusa. Chrześcijaństwo będzie sprawdzane według tego, jak wiele w nim jest dziełem Świętego Ducha Bożego, według Chrystusa.

T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 9 

_________________________________________________________________

23 lipca| 26 lipca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *