Codzienne rozważania_02.08.2012

Was zaś niech Pan napełni obficie miłością do siebie nawzajem i do wszystkich, miłośicą, jaką i my dla was żywimy” (1Tes.3:12).

Miłość do tych, którzy należą do nas może nie być tak trudna, lecz Słowo dodaje „i do wszystkich”. To idzie głębiej, Ostatnio odczuwam znacznie głębiej i silniej niż kiedykolwiek wcześniej moc bardzo podobnych słów, jak: „Poznanie nadyma, lecz miłość buduje” (1Kor. 8:1), czy: „rośni i buduje samo siebie w miłości” (Ef. 4:16). Gdybyśmy mieli poddawać się wpływom tego, co jest w innych ludziach, tych cech samych chrześcijan i chrześcijańskiej działalności, tego, co jest  wstrętne dla nas to musielibyśmy zamknąć się i wycofać w sercu, i nic by się nie działo jeśli chodzi pomoc wzajemną i zbudowanie. Raz za razem pojawia się czysto praktyczne pytanie czy, skoro spotkaliśmy się z tymi czy innymi cechami w kimś innym, cokolwiek można robić, czy cokolwiek jest możliwe? Bardzo często mając tą ostrą świadomość rzeczy pojawiających się na powierzchni, buntujemy się przeciwko temu, po czym idziemy z tym do Pana, spotykamy się z tym razem z Nim i zostajemy uzdolnieni do dalszej drogi, ponieważ coś się stało, coś zostało przez Pana wykute, zostaliśmy zaskoczeni, zgromieni za nasze pierwotne zgorszenie. W tym wszystkim musimy patrzeć na serce i za każdym razem musimy sobie przypominać o tym, że Pan patrzy w serce. My patrzymy na to wszystko, co jest przeważnie wynikiem ignorancji, braku właściwego nauczania i tak dalej, i to właśnie może nas gorszyć, lecz Pan patrzy w serce; On widzie czy jest tam głęboko w środku pod tym wszystkim co przeważa, czy jest tam prawdziwa miłość do Niego i On wie czy jest to rzeczywiście staranie się, aby wyrazić tą miłość.

Może być w tym błędne pojmowanie, może być ignorancja, może jakieś inne przyczyny, lecz jest to właśnie to, co nas urażą, po stronie tych zatroskanych, ich sposobie okazywania swojej miłości Panu i nam nie wolno dać się wywrócić – musimy zbliżyć się do nich i odkryć jakie tam są możliwości dla Pana. On idzie dalej, On nie rezygnuje, On robi wszystko co tylko może z najdrobniejszej cząstki serca miłości dla Niego i dla wszystkich ludzi. To wyzwanie jest czysto praktyczne i bardzo dokładnie bada nas.

By T. Austin-Sparks from: Abounding in Love

_________________________________________________________________

1 sierpnia | 3 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *