Codzienne rozważania_03.08.2012

 „Gdzie nie ma objawienia, lud się rozprzęga” (porzuca zahamowania) (Przyp.29:18)

Nikt, kto wie cokolwiek o obecnych warunkach, nie zaprzeczy twierdzeniu, że kościół dramatycznie potrzebuje mężów z przesłaniem, lecz nam chodzi o to, że potrzebna jest wiedza o tym, jakie przesłanie jest na ten czas. To przesłanie musi pochodzić od Boga i być przekazane człowiekowi wybranemu do tego celu. Nie jest to służba, którą można podjąć. Zazwyczaj droga do takiego przesłania ma długą i głęboką historię z Bogiem, historię pełną tajemnic i cierpienia. Wiele etapów jest już przeszłością, a wszystkie za przyzwoleniem woli Bożej lub bezpośrednio z woli Bożej, jako że ich celem jest kształcenie, przekazywanie doświadczenia. Tak czy inaczej ten kurs nigdy nie cechuje się stabilizacją czy zadomowieniem, dzięki czemu mogą zachodzić wielkie zmiany, a każda z nich odbywa się wraz z kolejnym duchowym kryzysem. Nikt niczego nie może zrobić w kształtowaniu takich naczyń, choć mimo tego, wiele może być powodów do troski o nich. Jest to jedynie dzieło Boże a oni muszą być pozostawieniu w Jego rękach…

Ludzie z wizją i odwagą! Tak, a tutaj będzie wymagana większa odwaga niż w jakiejkolwiek innej sferze. Zacznijmy od tego, że specyficzne objawianie ustanowi pewien dystans między tymi, którzy je mają, a tymi, którzy go nie mają. Wzbudzi to liczne możliwości. Nawet najlepsi słudzy Boży, którzy tego nie widzieli, prawdopodobnie staną z boku. Będzie to oznaczało samotność, drogę w pojedynkę prawdopodobnie przez długi czas. Będzie to się wiązało z powszechną dezaprobatą, niezrozumieniem, fałszywym obrazem, podejrzeniami i zamkniętymi drzwiami (na ile człowiek może je zamknąć). Dalej, objawienie Boże nigdy nie jest sprawą zwykłego wyrażenia go słowami, zawsze wymaga praktyki. Te praktyczne sprawy będą pojawiać się jako krystalizacja prawdy, aby ci, którzy są posłuszni jej, stali się ludźmi naznaczonymi. To z kolei wzbudza następny sprzeciw. Jeśli Bóg dał objawienie dotyczące Jego celu w Chrystusie, które jest tak wielkiej, żywotnej wagi, że konieczna była cała ta historia i wszystkie przygotowania, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to ten wielka chwila dla Szatana, a on wykorzysta wszystko, co tylko może, aby to nie wyszło… Jeśli największą potrzebą chwili są ludzi wizji, warz z tym będziesz szła chęć zapłacenia ceny. Jest jednak jeszcze jedna strona i jest to Boża strona: nagroda jest wspaniała. Wspaniałą rzeczą jest być w posiadaniu otwartych niebios i mandatu od Boga.

By T. Austin-Sparks from: The Need of the Hour

_________________________________________________________________

2 sierpnia | 4 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *