Codzienne rozważania_05.08.2012aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, …” (Ef. 1:17,18)

Po czym następuje lista tych rzeczy, o których mamy wiedzieć. Okazuje się, że ta lista przechodzi do tego wymiaru poznania miłości, która przerasta wszystko: „…abyście zostali napełnieni aż do pełni Bożej”. Duchowe oświecenie prowadzi do napełnienia całą pełnią.

Tak wiec, duchowe oświecenie jest podstawą do Bożego celu. Możemy nigdy nie dojść do Pełni Chrystusa przez zwykłe dowiadywanie się, badanie własnych umysłów w duchowych sprawach. Istnieje konieczność, aby Duch Święty dawał objawienie dotyczące Chrystusa. Świadectwo Chrystusa jest istotnym prawem: duchowe oświecenie i objawienie – przez Słowo. Świadectwo Jezusa nie może nigdy być czymś statycznym, czymś co podejmujesz i mówisz: „To jest Świadectwo Jezusa” i wstawiasz to w formułkę. Świadectwo Jezusa jest czymś, co zostało objawione. Świadectwem Jezusa jest: „Widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej„. Szczepan umarł za to Świadectwo. „Ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi  światłość z nieba,jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną. A gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos…” Duchowe znaczenie tego nie wychodzi poza Słowo, lecz czasami jest przekazywana przez Ducha Świętego przez Słowo. Jest to coś więcej niż litera, jest to Życie. Jest to coś, co sprawia, że mówisz: „Tyle razy czytałem Pismo na ten temat, lecz nigdy tego nie widziałam tak naprawdę”.

By T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 2
http://www.austin-sparks.net/english/books/002858.html

_________________________________________________________________

4 sierpnia | 6 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *