Codzienne rozważania_08.08.2012

 „Obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwriciły się od szczerego oddania się Chrystusowi” (2Kor. 11:3).

Zwiedzenie jest czymś, co jest tutaj, wrzucane na nas bez naszej wiedzy czy pomimo nas samych. Wszelkie zwiedzenie ma swój grunt w człowieku. Gdzie jest ten grunt? Jest to fakt, że człowiek jest obecnie psychologiczną istotą. Teraz, jeśli jesteś w stanie sięgnąć aż do istoty tego, jeśli możesz to pojąć, to zrozumiesz całą sprawę. Istotą tego wszystkiego fakt, że człowiek posiada psychologiczną istotę i gdy Szatan wtrącił się do człowieka na początku to człowiek dał mu pozwolenie właśnie po tej linii życia duszewnego, Szatan sprawił, że człowiek stał się podatny na jego rządy. Jak to się stało? Tak, że włamał się do tej rzeczywistości ludzkiej istoty, gdzie człowiek był połączony z Bogiem, a było to w obszarze ludzkiego ducha. „Kto się łączy z Panem jest z nim jednym duchem” – człowiek był w społeczności i komunii z Bogiem poprzez swego ducha, a nie przez duszę ani przez ciało – dusza i ciało znajdowały się pod panowaniem jego ducha. Przeciwnik, Zwodziciel przyszedł do ludzkiej duszy, a człowiek, zamiast zareagować na to poprzez ducha będącego w społeczności i poznaniu Boga, zrzucił to na swoją duszę, wychodząc ze sfery swego ducha i reagując w swej duszy.

Czym jest dusza? To rozumowanie, emocje, uczucia, prageniania a następnie, oczywiście, wybory czy wola. Przeciwnik przekonał poprzez pragnienia i zdobył wolę przez zwiedzenie. Widzisz co się stało, gdy człowiek pogwałcił narząd, przez który był w jedności z Bogiem, swego ducha… Tak więc przeciwnik rządzi człowiekiem i całą rasą ludzką poprzez duszewną naturę. Co jest podstawą zwiedzenia? Oto jest tutaj! W jaki sposób dochodzisz do podróbki działania Ducha Świętego? Przez przekonywanie swojej psychicznej natury. Możesz posiadać mediumistyczne zdolności w swej psychologicznej naturze, otworzyć wszystkie drogi swej istoty na duchowe prowadzenie i znaleźć się pod władzą, panoszeniem się, dominacją zwodniczych duchów, działających w różnorodny sposób. Możesz tak zawiesić funkcjonowanie duszy i stać się tak biernym, że otwierasz się na wszystko, cokolwiek może się tobą zabawiać. Możesz mieć swoją cichą godzinę w swej duszy, co jest najbardziej niebezpieczną godziną życia. Dzieje się tak przez zawieszenie wszelkiej duchowej aktywności i popadnięcie w stan całkowitej bierności, a otwarcie psychicznej istoty, co jest najbardziej niebezpieczne w życiu. Bóg nigdy nie każe ci być biernym duchowo. Oczekiwanie na Boga nie jest czymś duchowo biernym. Bóg chce aktywności w duchu, nawet w czasie oczekiwania na Niego w milczeniu.

.

By T. Austin-Sparks from: Christ The Power Of God – Chapter 3

_________________________________________________________________

7 sierpnia | 9 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *