Codzienne rozważania_09.08.2012

wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa” (Flp. 3:8 NIV).

Kiedy Paweł porównywał zbawienie ludzi z grzechów, śmierci, piekła i doprowadzenie ich do nieba z tym, jak rozumiał znaczenie jakie ma żywy wierzący teraz, było to dla niego niczym. Wszystko, cokolwiek postrzegał jeśli chodzi o Chrystusa w Jego odwiecznym postanowieniu/celu – wieczność, kosmos, potęga, nieskończoność – teraz odnosi do wierzącego: „Wybrał nas w Nim przed założeniem świata, abyśmy byli… do uwielbienia chwały Jego,.. w przyszłym wieku” (Ef. 1:4,12,21). Wierzący są tak wyniesieni poza czasem i otrzymali takie znaczenie całkowicie poza wszystkim, co tutaj… Jakiż Chrystus!

To Chrystus uniesie nas, Chrystus, uwolni nas; lecz pozwólcie mi to powiedzieć, lecz nie stanie się to tak, że przyjdzie, włoży pod nas ręce i podniesie nas ku górze, lecz stanie się to przez objawienie w naszych sercach. W jaki sposób Paweł wyszedł ze swych ciasnych judaistycznych koncepcji Mesjasza? Po prostu: przez objawienie się Chrystusa w nim, a w miarę jak to objawienie rosło, wzrastało uwolnienie. Były takie rzeczy, z których nie otrząsnął się przez długi czas. Przylgnął do Jerozolimy niemal do samego końca. Stale miał ciągoty do swoich braci według ciała, dalej czynił próby uwolnienia ich na narodowym gruncie. W końcu jednak zrozumiał znaczenie niebiańskiego Chrystusa w taki sposób, że był w stanie napisać List do Efezjan i Kolosan, i wtedy judaizm jako taki, Izrael według ciała, przestał mu ciążyć. Uwalniało go objawienie Chrystusa, wyprowadzało go na zewnątrz, uwalniając przez cały czas. W ten sam sposób Chrystus jest naszym wyzwolicielem i oswobodzicielem. Po prostu musimy znać Pana Jezusa. Gdy szukamy Go, wszystko pomniejsze odejdzie. Wszystko, co związane z ziemią i czasem odejdzie, gdy szukamy Jego, a w tle naszego życia będzie coś odpowiedniego, co utrzyma nas w ciężkich czasach i okresach trudności. Będziemy widzieć wielkość Chrystusa i odpowiednią wielkość naszego zbawienia… „według Jego odwiecznego postanowienia”.

By T. Austin-Sparks from: All Things in Christ – Chapter 1

_________________________________________________________________

8 sierpnia | 10 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *