Codzienne rozważania_12.08.2012

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios” (Ef.1:3)

 Jakkolwiek znane są nam te słowa i myśli, istnieją ogromne możliwości uzyskania odświeżenia, odnowienia, gdy bierzemy w nich udział… Jeśli nie ma świeżego przebłysku światła i chwały towarzyszącej wielokrotnemu powtarzaniu tej prawdy, to istnieją wszelkie powody, aby pytać Pana, co się z nami stało, ponieważ powinniśmy rozważać taką rzecz z drżącym sercem. Czy jest to nasz Chrystus, Ten Chrystus, którego doświadczamy, Chrystus naszego poznania? Czy w naszym życiu realizuje się to, nie w pełni, ponieważ pełnia nigdy nie zostanie wyczerpana, lecz w cudzie pełni, która leży przed nami? Ziemia mlekiem i miodem opływająca, rzeczywiście dobra ziemia. Wszelke świeże rozważania dotyczące naszego Pan w ten sposób, powinny zachwycać nasze serca: Chystus, pełnia duchowego błogosławieństwa teraz, Sfera naszego przeżywania, naszego badania, naszej radości i satysfakcji. To jest niebiańska jedność z Panem Jezusem. Każdy, kto w tym jest, jest w niebie. Nike musisz definiować ani wyjaśniać takim ludziom, co to znaczy być w niebieskich okręgach w Chrystusie. Oni wiedzą, o czym mówisz. Duchowa geografia jest rozumiała przez tych, którzy wchodzą na górą i z powrotem w Nim i cieszą się Jego pełnią.

 Jeśli tam jeszcze nie jesteś, to możesz zachowywać się tylko jak szpieg i składać na ten temat raporty, ale do ciebie też należy decyzja czy wyjdziesz tam, czy nie. Zostawione to jest na czas kryzysu wiary czy niewiary, tak jak to było w przeszłości. Czy wierzysz, że jest to ten Chrystus, którego Bóg przedstawił jako Sferę twojego życia? Jeśli tak, idź na górę i zajmij w posiadanie; zastosuj przez wiarę tą pełnię, która jest w Chrystusie, do każdej potrzeby, która się pojawia, do każdego wymagania, które staje naprzeciwko ciebie…
Spójrzmy na tą całą sprawę w taki sposób: „Panie, wyraźnie jest to przedstawione w Słowie, że Ty jesteś pełnią Bożą we mnie! Oto jest potrzeba, duchowa potrzeba. Abyś Ty został uwielbiony we mnie, przez wiarę trzymam się tego, że Ty ją zaspokoisz!”. To bardzo proste. Jest to niemal z klasy dla niemowląt, lecz jest to bardzo skuteczny sposób potwierdzenia autetyczności Pana. Nie opadaj z powrotem ani nie cofaj się w zniechęcenie, że „nic się nie stało!” Stój na swoim tak, jak Izrael musiał stać na swojej ziemi, dowodząc w ten sposób, że Pan rzeczywiści dał ją.

By T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 4

_________________________________________________________________

11 sierpnia | 13 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *