Codzienne rozważania_11.08.2012

A gdy Jezus opuszczał świątynię, i odchodził, przystąpili uczniowie jego, aby mu pokazać zabudowania świątyni” (M5. 24:1).

  Nie uderza cię to? Uczniowie chcieli pokazać Panu Jezusowi z zewnątrz zabudowania świątyni! Na to patrzyli, to wydawało im się ważne, taka była ich idea potęgi, ważności, wielkości i dostojeństwa… Wiesz co dalej dzieje się w 24 rozdziale Ew. Mateusza.

  Widzimy, że  cały czas mentalnością uczniów rządziły te materialne i doczesne rzeczy, to co zgodne z ideami tego świata i standardami wielkości a nawet z religijnymi światowymi wartościami,. Jest tutaj coś tak głęboko zakorzenionego, tak zatwardziałego, tak trwałego. Nie osądzamy ich, jesteśmy przecież tacy sami. Jakkolwiek duchowi możemy się sobie wydawać, faktem jest, że straszliwie jesteśmy poddani wpływom doczesnych standardów. Odbywa się tutaj stała bitwa o to, jak mają się różne sprawy w tym świecie do człowieka, nawet jeśli chodzi o to, co wielcy religijni przywódcy, a nawet ewangelikalni przywódcy, uważają za ważne. Ma to ogromny wpływ na nas.

  Pan wydał w tej sprawie orzeczenie. To wszystko zostanie całkowicie zniszczone. Dalej Pan podejmuje całą tą kwestią na górze i nie można uciec przed tym faktem, jakkolwiek zainteresowani mogli mieć taką nadzieję, że co najmniej pierwsza część tego rozdziału dotyczy Jerozolimy. Oto okazuje się, że będzie wielkie rozbicie, wstrząśnienie fundamentami i zachwianie wszystkim aż do gruntu. Wszystko to, co im wydawało się takie wspaniałe i takie trwałe, odchodzi.Po tym wszystkim, co uważali za tak trwałe tutaj, nie pozostanie kamień na kamieniu. Tam, na Górze, Pan zaczyna pokazywać im rozpad jednego porządku, aby zrobić miejsce innemu. Na Górze, niebo dotyka ziemi i stąd wyraźniej widać zrządzenie opatrzności.

By T. Austin-Sparks from: The Mountains Around Jerusalem – Chapter 5

_________________________________________________________________

10 sierpnia | 12 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *