Codzienne rozważania_14.08.2012

Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata” (Gal. 6:14 NLT)

Tak samo jak istnieje Prawo Mojżeszowe, tak samo istnieje chrześcijańskie prawo; możesz być związny przez chrześcijaństwo w takim samym stopniu jak ludzie byli w judaizmie. Chrześcijaństwo da się przerobić w system przymusu, tak samo jak było nim Prawo Mojżeszowe i jest dziś wielu chrześcijan, którzy żyją bojąc się tych „będziesz…” i „nie będziesz…”, legalistycznych koncepcji chrześcijańskiego życia. Możesz przyjąć Biblię jako Boży standard swojego życia i starać się wypełnić ją, a jednak żyć obciążony poczuciem nieustannego niepowodzenia. To jest Boży standard i jest on bardzo wyczerpujący, dotykając dosłownie każdej dziedziny życia, a ci, którzy podejmują wysiłki, aby żyć zgodnie z nim, kończą tylko rozczarowani. Nie jest to sprawa tylko Księgi, lecz jest to sprawa Osoby, Osoby, która żyła zgodnie z tym standardem, absolutnie wypełniając z największym powodzeniem każde najmniejsze wymaganie, w ten sposób całkowicie zadowalając Boga. Przez Swoją śmierć uwolnił nas od więzów prawnych wymagań. Ta sama Osoba żyje teraz w nas przez Ducha Świętego, starając się wykonać pracę tej doskonałe woli Bożej nie na podstawie jakichś wiążących nakazów ze zewnątrz, lecz jako moc wewnątrz. Mamy prawo wypisane w naszych sercach. Być w Chrystusie jest sprawą Życia, a nie legalizmu. Chrystus, i Chrystus ukrzyżowany, jest mocą Bożą, która  uwalnia od grzechu, od ciała, od prawa i od świata. „niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata” (Gal. 6:14). Paweł nie gloryfikował tego, że może mieć tak wielki udział w tym świecie i równocześnie czyste sumienie, lecz entuzjastycznie cieszył się tym, że został uwolniony od tego świata. Jedyną możliwością dla wierzących, aby być w tym świecie, jest wiedzieć, że już nie należą do niego.

By T. Austin-Sparks from: Christ the Power of God

_________________________________________________________________

13 sierpnia | 15 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *