Codzienne rozważania_15.08.2012

Wierny jest Bóg, który powołał was do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego” (1Kor.1:9).

To jest era taniości. Zdobyć tak tanio i tak szybko, jak tylko możesz, jak najmniejszym koszem i bez wysiłku. „Zdobądź szybko; dostań tanio”. Ta myśl strzeże całego światowego systemu. Wszystko jest obecnie dostosowane do tego, aby zdobywać z łatwością i mieć szybko zrobione. Tak jest w twojej kuchni, w sprawach domowych, z całym pośpiechem w niemal każdej innej dziedzinie. To, co jest prawdą w świeckim obszarze życia, teraz stało się w ogromnej części prawdziwe w duchowym. Te standardy zostały dramatycznie obniżone. Duży rozmiar zastąpił wielkość. Prawdziwe znaczenie „wielkości” nie jest już brane pod uwagę. Ach, słyszę to: „Duże, większe, to na pewno jest oznaczą powodzenia”, co jest absolutnie sprzeczne z Biblią, całą ewangelią. Tak to właśnie jest. Łatwo i z łatwością; lekkość, atrakcyjność, podniecenie, emocje: to jest dzisiejszy prządek. Ten pośpiech, o którym mówimy, bardzo mocno wchodzi do chrześcijaństwa, a wynik jest taki, że porzuciliśmy ubogi typ chrześcijaństwa…

Bardzo cieszy mnie to młodzież sięga na zewnątrz w poszukiwaniu rzeczywistości. Mają dość nierealności. To naprawdę jest bardzo dobre, jeśli tylko znajdą rzeczywistość i nie pójdą za substytutami, które są dziś tak hojnie sprzedawane, substytutami, które wydają się realne, a są iluzją… O ile mamy być radośni w Panu to czasami jest zbyt wielka przepaść między byciem szczęśliwym, a radosnym. „Szczęście” zależy od „szczęśliwych” przypadków; „Radość” trwa bez względu na to co się „dzieje”. Istnieje potrzeba przywrócenia czy ponownego rozważenia prawdziwej natury tego, w co weszliśmy, gdy przyszliśmy do Chrystusa… Paweł uchyla okno i daje nam na mgnienie oka wgląd w to w Liście do Filipian, gdy pisze: „Który był w postaci Bożej”. Dawno, dawno temu, zanim cokolwiek innego zaistniało, był Ten, do Którego przyszliśmy. W kategoriach społeczności, zostaliśmy „powołani do społeczności” z Tym Jednym.. Nie przyszliśmy do czegoś drobnego, lekkiego, frywolnego. Możemy radośnie śpiewać nasze pieśni i tak dalej, lecz pamiętajmy, że nie jest to nic taniego. Nie jest to coś małego. Nie jest to coś łatwego. To coś obejmuje cały Wszechświat, a my zostaliśmy powołani do społeczności. Modlę się o to, abyś uchwycił nowe błysk wspaniałości Tego Jednego, Którego kochasz i Którego nazywasz Zbawicielem I PANEM.

By T. Austin-Sparks from: Called Unto the Fellowship of His Son – Chapter 1

_________________________________________________________________

14 sierpnia | 16 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *