Codzienne rozważania_17.08.2012


…żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania” (Flp. 3:10,11)

Nie ma takiej możliwości,aby doświadczyć Pana Jezusa w Jego śmierci w jakimkolwiek stopni i nie doświadczyć nowej miary zmartwychwstałego Życia. Gdy Pan Jezus przez Swego Ducha doprowadza nas do kolejnej miary znaczenia Jego śmierci – niech to zostanie raz na zawsze id la wszystkich ustalone – że już samo to jest nową miarą zmartwychwstałego Życia. Te dwie rzeczy zawsze idą razem w parze i nie może być inaczej. Jest to śmierć ku Życiu. Jest to strata ku zyskowi. To Życie i ten zysk są czymś innym niż tamta śmierć i strata. Śmierć i strata należą do tych rzeczy, które wcześniej czy później i tak odejdą w jakiś sposób, a nawet dopóki jeszcze istnieją, mają podwójną wartość, lecz Życie i zysk są wieczne i posiadają w sobie wszystkie wartości Boże. Tak więc Paweł mógł z pewną radością, pragnąc upodabniać się do śmierci Chrystusa. Nie mówi o tym jakby narzekał, jakby zamierzał stracić wszystko. Gdy mówi o upodobnieniu się do Jego śmierci, żaden cień nie pojawia się na jego twarzy, nie ma smutku w jego głosie. Jest to krzyk zwycięstwa, coś co się jemu podoba…
Był znany z mocy, popularności, reputacji, pozycji, opanowania a jednak mówi, że poznanie Chrystusa Jezusa przewyższa to wszystko. O jakie poznanie chodzi? Jest to owo szczególne poznanie „Jego i mocy Jego zmartwychwstania”. Dlaczego? Ze względu na to, do czego to prowadzi, do wszystkich możliwości, jakie niesie za sobą zmartwychwstałe Życie i moc, ze względu na ostateczne sprawy tego Życia:ze względu na miejsce do którego może go doprowadzić, a jest to sam Tron Samego Pana.

By T. Austin-Sparks from: The Power of His Resurrection – Chapter 7

_________________________________________________________________

16 sierpnia | 18 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *