Codzienne rozważania_16.08.2012

W Chrystusie mieszka cała pełnia Boskości w ludzkim ciele. Również więc wy jesteście doskonali przez zjednoczenie z Chrystusem, który jest głową wszelkiej władzy i autorytetu” (Kol 2:9,10 NLT).

Ach te subtelne sugestie zawsze szeptane do naszych uszu, że jeśli zrezygnujemy z tego to przegramy, życie będzie gorsze, a my zostaniemy wciśnięci w róg tak, że nic nam nie zostanie. To kłamstwo! Jest to coś, co się sprzeciwia wspaniałym zamysłom Bożym dla nas. Bożym zamysłem dla nas jest to, że Ten Jeden, nic mniejszego, Sam Jego Syn, Jezus Chrystus, w Którym mieszka cała pełnia Boga w cielesnej formie, powinien być naszą pełnią. Wszelka pełnia Boża w Chrystusie w nas!

Nigdy tego nie osiągniesz, odrzucając Go. Życie musi być znacznie gorsze niż mogłoby, jeśli nie zamierzasz przejść go z Panem; to zaś, co osiąga się w sprawie naszego poświęcenia dla Pana, całego i pełnego oddania Mu naszego życia i naszego całkowitego odcięcia się od wszystkiego, co nie jest z Pana, osiąga się w obszarze służby. To ciało, które kocha obnosić się z chrześcijańską służbą, mówi nam, że jeśli mamy być zależni do Pana to będziemy mieli niespokojny czas. Lecz życie w uzależnieniu od Boga to nieustanny romans. To właśnie tutaj dokonujemy odkryć, która są trwałym cudem. Możesz być bliski śmierci jednej minuty, a następnej Pan daje ci coś do zrobienia i jesteś bardzo żywy, zależny od Niego każdym swoim oddechem, lecz właśnie w taki sposób poznajesz Pana. Zaraz po tym doświadczeniu jesteś znowu tak samo bezradny i martwy przez chwilę, lecz już pamiętasz o tym, że Pan coś zrobił. Wtedy On znowu to robi, a życie staje się romansem; choć nikt nigdy nie zgadł by, że każdy twój oddech uzależniłeś od Pana. Wielkim błogosławieństwem jest wiedzieć, że Pan to robi, kiedy ty nie byłbyś w stanie zrobić z tego nic; jest to, po ludzku rzecz biorąc, naturalnie niemożliwe, lecz Pan właśnie to robi!

By T. Austin-Sparks from: Christ – All, and In All

_________________________________________________________________

15 sierpnia | 17 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *