Codzienne rozważania_30.07.2012


Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie” (Kol 2:8 NIV).

Drodzy przyjaciele, całkowicie bezużyteczne jest zwracanie się do tradycji i mówienie: „Bóg zrobił tak na początku, tutaj są wyrocznie Boże i świątynia Boża i wielka tradycja wybranego ludu izraelskiego. To wszystko jest tutaj i na tym polegamy”. Nie, tradycja nie będzie teraz wspierać, historia nie będzie teraz wspierać, instytucje nie będą teraz wspierać. Wygląda na to, że Bóg nie ma w ogóle szacunku dla świątyni, arki, ołtarza czy kapłaństwa. Pan woła przez proroków: „Precz, precz z wami. Nie chcę waszych ofiar”. Izajasz 58 – cóż za wspaniały rozdział: „Wołaj na całe gardło, podnieś jak trąba swój głos”. Co idzie dalej? „Szukają mnie dzień w dzień i pragną poznać moje drogi”. „Nie będę ich chciał”. „Nie będę chciał żadnej z tych ofiar.To nie są ofiary, których pragnę. Nie jest mi potrzebny ten rytuał. Nie pragnę tego tradycyjnego systemu. Chcę duchowego stanu”. Wyłącznie z tym Pan może Siebie utożsamić, sprzymierzyć, z Syjonem…

Gdy ponownie przyjrzysz się Listowi do Hebrajczyków, zobaczysz, że my mamy przyjść do góry Syjnon. Nie mamy dochodzić do czegoś, jakiejś rzeczy, czegoś religijnego, jakiejś tradycji, nie mamy dochodzić do historycznego chrześcijaństwa -jeśli mogę tu ująć w taki sposób – mamy dojść do duchowej sytuacji, której jest tak skalkulowana, aby nas przerażała. Ach, gdy mówimy: „Jesteśmy w czasach Łaski. W tym okresie udzielania Łaski” Prawda! Czy List do Hebrajczyków jest napisany na jakimkolwiek innym gruncie niż grunt Łaski! Oczywiście, że nie, lecz czy wiecie o tym, że w tym liście napisane są najbardziej straszne rzeczy w Biblii? „Jakże umkniemy (my, my uciekniemy, my chrześcijanie, my wierzący w ten okres Bożego dzielenia łaski), jakże ujdziemy, jeśli zlekceważmy tak wielkie zbawienie? … Nasz Bóg jest ogniem trawiący…straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego”. To smutne dla tych ludzi, tych chrześcijan; a są jeszcze inne, podobne rzeczy tu powiedziane. Lecz na to wskazuję, że ten List został napisany w dniu Łaski i jest taki dzień, który przynosi na widok nie jakiś nowy chrześcijański system, nie formalizację nowej chrześcijańskiej tradycji, lecz duchowy stan, bez którego wszystko inne jest niczym. Podeszliście do góry Syjno, lecz podeszliście do kontrowersji Syjonu. Przyszliście, podeszliście, do wielkiej bitwy Syjnu, a jest to duchowa bitwa.

By T. Austin-Sparks from: But Ye Are Come Unto Mount Zion – Chapter 4

_________________________________________________________________

29 lipca| 31 lipca

 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *