Codzienne rozważania_29.07.2012

 Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa, jest z Boga, a nie z nas” (2Kor. 4:7).

Cały Boży cel, wszystko, co Bóg ma dla nas po tej stronie Krzyża w jedności ze Zmartwychwstałym i Wywyższonym Chrystusem bezwzględnie wymaga złamania i to złamania całkowitego, we wszystkich dziedzinach, który to dotyczy. Nie tylko złamania obrazu i zewnętrznych nadziei, lecz wewnętrznego złamania. „Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa, jest z Boga, a nie z nas” (2Kor. 4:7). Złamana osobowość, złamane naczynie na niebiańskie wieczne wypełnienie.

Do naszego złamania konieczny jest Krzyż. Nie jest to miła informacja, wiem, lecz musi być wypowiedziana z całą wiernością. Oto jest słowo Pańskie dla ciebie: jeśli nie jesteś złamany przez Krzyż, jeśli nie przeszedłeś prawdziwego doświadczenia złamania pod ręką Boża, wszystko co Bóg ma w tobie i przez ciebie, będzie nadal oczekiwać, będzie niemożliwe (do realizacji – przyp.tłum.). Jeśli Krzyż znaczy cokolwiek to znaczy, że ten Krzyż jest drogą do chwały i niebiańskiej pełni. Jest to sposób na wewnętrzne łamanie. Pozwólcie, że będą bardzo precyzyjny, ponieważ znam różnego rodzaju złamania. Znam złamanie rozczarowania, rozczarowania nadziei i oczekiwań, lecz ja mówię o złamaniu osobowości, tej siły Ego, która trzyma swoją pozycję i swój grunt, i nie odpuści. Chodzi o tego rodzaju złamanie. Jest to siła własna czy to będzie intelektualna, mentalna czy emocjonalna, musi być dotknięta i wygaszona. Musi się w nas zdarzyć coś takiego, co będziemy nieść przez resztę naszych dni. Bóg zrobił coś szczególnego w rzeczywistości osobowości i jesteśmy złamanymi mężczyznami i kobietami jeśli chodzi o samowystarczalność, pewność siebie, wiarę w siebie i wszystkiego co dotyczy każdej innej formy Siebie. Tak musi być.

By T. Austin-Sparks from: The Testimony of the Christ – Chapter 9

_________________________________________________________________

28 lipca| 30 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *