Codzienne rozważania_28.02.2012

Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot” (Jn 5:39-40).

Tym, co nadaje prawdziwej wartości jest życie. Wartość Pism nie polega na tym, że znamy nasze Biblie i możemy nosić je, możemy przemawiać z naszych Biblii wspaniale, możemy dużo i poprawnie cytować oraz wszelkie inne tego rodzaju rzeczy. Nie chodzi o to, że nosimy nazwę towarzyszy Chrystusa, chrześcijan ani o to, że posiadamy to wspaniałe dziedzictwo i tradycję. To życie, które jest w tym wszystkim wykazuje na wszelkie sposoby swojej własnej wartości, to wzbudzone z martwych Życie Chrystusa powinno wykazywać swej własnej autentyczności…

 Należy powiedzieć coś mocnego i gruntownego. Masz swoją chrześcijańską tradycję, ogromny dział chrześcijańskiego nauczania, być może znasz swoją biblię bardzo dobrze, bądź myślisz, że ją znasz, masz bardzo korzystne wspomnienia, lecz powstaje jedno pytanie. Nie o to czy znasz to wszystko, czy to wszystko zdobyłeś, całe nauczanie, prawdę, wiedzę biblijną, towarzystwo, nit to że jesteś na wszystkich spotkaniach i słyszałeś o tym przez wiele lat, a twoje związki z tym są bardzo bliskie. To nie to. Możesz to wszystko mieć, a jednak sam nie być naznaczony przez to żywotne coś, co powoduje, że stajesz się żywotnym elementem całości. Ciągle jesteś pasażerem, może pasożytem; tak naprawdę sam niezbyt dobry w tym. Bądźmy szczerzy w tej sprawie. Musimy potraktować to jako sprawę osobistą.

Odpowiedzi znajduje się w zmartwychwstaniu…. Zmartwychwstanie to nie jakieś wydarzenie, które miało zdarzyć się tylko Jezusowi, lecz jest to coś, co zdarzyło się nam i ma miejsce w nas. Odpowiednikiem tego jest wszczepione Jego zmartwychwstałe Życie, to że razem z Nim zostaliśmy wzbudzeni z martwych. Nie jest to również tylko doktryna. Jest to rzeczywistość, jest to żywotna prawda i nie tylko to, co się wydarzyło dawno temu w Jerozolimie lecz o to, co ma się dziać w nas. Nie jest to tylko jakaś historia czy tradycja, jest to doświadczenie… Nie tylko mamy uwierzyć w to, że Jezus powstał z martwych, lecz my sami mamy być w tym zmartwychwstaniu, i na tej podstawie, żywi w Nimi.

By T. Austin-Sparks from: The Testimony of the Christ – Chapter 9

_________________________________________________________________

27 sierpnia | 29 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *