Codzienne rozważania_29.08.2012

Poddawajcie samych siebie próbie czy trwacie w wierze. Doświadczajcie siebie; czy nie wieczie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was?” (2Kor. 13:5).

Wszystko, o co chodzi w nowym stworzeniu, zebrane jest w Chrystusie czy, ujmując to inaczej: jest to poza samym człowiekiem. Jest to z dala od człowieka i zawsze tak będzie, Pomimo tego, że Chrystus, podsumowanie nowego stworzenia, może być w nas, to nowe stworzenie pozostaje w Chrystusie, a my jesteśmy w tym tylko ze względu na jedność z Nim. On staje się pełnią wszystkiego w nas, lecz praktyczny skutek działania tej pełni będzie widoczny zawsze, zawsze, wyłącznie i jedynie w oparciu o wiarę. Gdyby można było powiedzieć, że cokolwiek z tego ma swój początek w nas to wiara zostałaby odprawiona. Gdybyśmy to mieli w sobie, gdy to było składnikiem nas, wiara byłaby sporządzona razem (z nami – przyp.tłum.), a to z kolei oznaczało by, powtórzenie nas samych…

Problem, z którym będziemy się spotykali przez cały czas to my sami. Powinniśmy odkryć, że główną przeszkodą, główny przeciwnikiem naszej pełni w Chrystusie, wszystkiego co oznacza nowe stworzenie, będzie pozostawanie przy byciu sobą w jakiś sposób. Będzie tym albo zajmowanie się sobą – co jest pewna formą wysilania się, aby być jakoś w porządku, przekonania, że jest coś w nas, co będziecie satysfakcjonować Boga – bądź będą to nasze własne wysiłki w służbie. To właśnie to nasze własne naturalne życie wydające swoje plony w różnych kierunkach, te rosnące plony będą stawać między nami a „wszystkim” co jest z Boga, my zaś powinniśmy odkryć to, że to my sami doprowadzamy siebie do nagłego zatrzymania… Jeśli patrzymy w siebie, aby znaleźć więcej dobra, będziemy szukać na marne. Nigdy nie znajdziemy w sobie niczego poza zepsuciem. Czy rzeczywiście to jest umieszczone w nas?

Lepiej byłoby, abyśmy raz na zawsze przyjęli do wiadomości, że nie ma w nas niczego oprócz zepsucia i dotyczy to zarówno tych, którzy mają jakiś zdanie na swój temat, jak też tych, którzy już do tego doszli, a jednak są tak zajęci swoim starym człowiekiem, jakby rzeczywiście było tam coś warte tego. Umieśćmy to tam, gdzie Pan to umieścił, w grobie, i nie chodźmy wokół tego, przewracając to tam i z powrotem, w nadziej, że może jednak znajdziemy coś godnego. Umocnij i utwierdź swoją wiarę w Syna Bożego, a zostaw siebie samego na zawsze. Wyłącznie w ten sposób, znajdziesz swoje wyzwolenia.

By T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 3

_________________________________________________________________

28 sierpnia | 30 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *