Codzienne rozważania_02.09.2012

Ja, Paweł, jestem więźniem Jezusa Chrystusa za was…”  (Ef. 3:1).

Zbliżaniu się do pełni objawienia, zawsze towarzyszą odpowiednie koszty. Każde narzędzie przynoszące świadectwo zostało poddane podejrzeniom i zhańbione w stopniu wprost proporcjonalnym do jego stopnia wartości dla Pana, a to oznacza, po ludzku, że w takim stopniu zostały one ograniczone. Wielu wycofało się, odpadło, trzyma się z boku, powątpiewa, obawia się, kwestionuje. Lecz Paweł mógł powiedzieć: „Moje udręki, jakie za was znoszę,to chwała wasza” (Ef. 3:13) czy „Więzień Jezusa Chrystusa za was, pogan” (Ef. 3:1), tak więc miara ograniczeń w Panu jest miarą wzbogacenia Jego ludzi. Im pełniejsze objawienie, tym mniej tych, którzy rozumieją, bądź większa ilość tych, którzy stoją z boku. Objawienie przychodzi wyłącznie przez cierpienie i ograniczenia, a rzeczywiste posiadanie tego objawienia oznacza ponoszenie w jakiś sposób kosztów. Lecz jest to Boży sposób na zabezpieczenie Swego rozsadnika …

Jeśli chodzi o świadectwo Pańskie to wszystko to może dotyczyć życia jednostek. Może dochodzić do tarć przeciw ograniczeniom, odosobnieniu, do niespokojnego pragnienia czegoś, co moglibyśmy określić jako coś szerszego, mniej ograniczonego. Jeśli Pan zechciał, abyśmy znaleźli się w tym miejscu, w którym jesteśmy to nasza akceptacja sytuacji w wierze może dowodzić, że to, co otrzymaliśmy, staje się znacznie większe niż jakakolwiek ludzka rachuba może osądzić. Zastanawiam się czy Paweł miał jakiekolwiek pojęcie o tym, że jego uwięzienie oznaczało stały wzrost jego wartości dla Pana Jezusa przez dziewiętnaście stuleci. To, co dotyczy jednostek ma również zastosowanie do ciał, zgromadzeń czy grup ludzi Pańskich rozproszonych po ziemi, lecz będących w jedności społeczności pełnego świadectwa Pańskiego. Oby Pan zachciał łaskawie spowodować, aby zwykłe ludzkie aspekty więziennych ścian rozpadły się i dał nam świadomość tego, że, pomijając te ograniczenia spowodowane przez ludzi i okoliczności, jest to przede wszystkim uwięzienie w Panu, a to oznacza, że wprowadzane są przez to więzienie wprowadzane wszystkie wieki i wszystkie rzeczywistości.

By T. Austin-Sparks from: Captivity In The Lord

_________________________________________________________________

01 września | 03 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *