Codzienne rozważania_09.09.2012

Jeśli więc w Chrystusie jest jakaś zachęta, jakaś pociecha miłości, jakaś wspólnota Ducha, jakieś współczucie i zmiłowanie, dopełnijcie radości mojej i bądźcie jednej myśli, mając tę samą miłość, zgodni, ożywieni jednomyślnością” (Flp. 2:1,2 BW).

Czy wasze serca są wrażliwe i współczujące? To sprawcie, abym był prawdziwie szczęśliwy, zgadzając się ze sobą nawzajem z całego serca, kochając się nawzajem i współpracując razem w jednej myśli i jednym celu” (Flp. 2:1,2,  za NLT).

Błąd, fałszywe nauczania i herezja zawsze należały do najważniejszych sposobów, przez które diabeł stara się zniszczyć „świadectwo Jezusa”, kiedy jednak wprowadził broń, która znana jest jako „modernizm” czy „wyższy krytycyzm”, użył dubeltówki.
Jedna lufa skierowana jest bezpośrednio w wielkie fundamentalne prwdy dotyczące Osoby Chrystusa, dzieła Chrystusa i w autorytet Biblii. Wprowadził więc wielkie zamieszanie, lecz można by się zastanawiać czy da się to w ogóle porównać ze zniszczeniami dokonywanymi przez jego drugą, blisko spokrewnioną lufę. Wylał przez nią wielkie ilości, chmary, podejrzeń, strachu, braku zaufania i wszelkich przykrych tego skutków wśród prawdziwych chrześcijan. Nie ma obecnie nikogo, kto mógłby być bezpieczny w tym „chrześcijańskim” świecie i w tej atmosferze. Niektórzy najbardziej znamienici i byli zwolennicy popadli poważnie w jego wstrętny wyziew i pomarli z powodu złamanych tym serc – a to wszystko tak nieprawdziwe! Wróg nie powstrzyma się przed niczym, aby podzielić ostatnich dwóch chrześcijan, a jeśli nie może znaleźć solidnego gruntu do tego rozsiewając podejrzenia i nieufność – „pogłoski” – zrobi to przez wykrzywienie czegokolwiek, co do się wykrzywić…
Błagamy wszystkich, do których to przesłanie może dotrzeć, aby prosili Pana, aby, jeśli potrzeba, całkowicie zabezpieczył ich umysły w tej sprawie. Czy nie byłoby to bardziej zgodne z Duchem Mistrza, który powiedział: „Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem” oraz „Kto nie jest przeciwko nam, jest z nami„, gdybyśmy na każdą taką pogłoskę, „plotkę”, krytycyzm, sąd, insynuację, aluzję czy podszept, natychmiast zadawali pytanie: „Czy to jest prawda? Czy mówiącym, bądź piszącym, rzeczywiście o to chodziło?” Czy można nadać temu inne znaczenie? Czy nie jest, choćby tylko być może, niefortunne wyrażenie się, ale może niekoniecznie złośliwe?

Czyż nie powinniśmy przed przyjęciem wieści, sprawdzać czy nasza interpretacja jest właściwa, czy może to my się mylimy? Przeciwnik gorliwie i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej angażuje się w kampanię sabotażu wewnątrz kościoła, aby dokonać jego rozpadu od wewnątrz i do nas należy sprzeciwianie się mu w ten sposób, żeby szukać wszelkich możliwych pozytywnych aspektów społeczności, nie patrząc na wszystkie negatywy, czy to istniejące rzeczywiście czy wyimaginowane.

By T. Austin-Sparks from: Understanding of the Times

_________________________________________________________________

08 września | 10 września

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *