Codzienne rozważania_10.09.2012

Przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica” (Ef. 3:3 ESV).

Gdy przyglądamy się obecnej sytuacji, pojawia się głębsze przekonanie, że ogromną potrzebą tej godziny jest człowiek z wizją i odwagą. Używamy wyrazu „wizja” w specyficznym sensie tak, jak jest on używany w Biblii, a nie w ogólnym, jako przedsięwzicia. Chodzi o to, że najbardziej potrzebni, ponad wszystko inne, są ludzie, który mają w swym sercu Boskie objawienie dane przez Ducha Świętego, zgodnie z Bożym celem na obecny okres Jego działania i ze szczególnym Bożym naciskiem na tą godzinę. Za mniej lub bardziej ogólnie zrodzoną ideą tego, co należy robić, może stać wiele entuzjazmu i żarliwości, a wynikiem tego jest aktywność i „ruch”. Przeciwieństwem tego zaś jest to, co wydaje się być znaczenie bardziej potrzebne, czyli ciężar złożony na sercach „naczyń wybranych” z największą Bożą presją na obecny czas, czego skutkiem jest pochłaniająca wszystko pasja, dzięki której człowiek zgadza się na wszelkie koszty jej realizacji…

Jest dziś bardzo niewielu ludzi, o których można prawdziwie powiedzieć: „Ten człowiek miał objawienie od Boga”. Istnieje ogromna różnica między otrzymaniem zbawienia i ruszeniem do chrześcijańskiej służby wskutek studiowania Biblii, wymaganych przygotowań czy wykorzystywania sposobności, a otwartym niebem, namaszczeniem i objawieniem danym przez Ducha Świętego. Jest to różnica między pracą, aby coś zdobyć, aby zaspokoić stale powracające żądania, a Duchem Świętym stale objawiającym Chrystusa w nas. Jest to generalna róznica, lecz jest ona ogromna i może reprezentować wszystko co odróżnia więzy od wolności, ograniczenie od pełni, Życie od śmierci w służbie. Nie jest to jakiś szczególny nasz punkt widzenia. Potrzebą tej godziny jest nie tylko ogólnie wyższy duchowy poziom posługi, lecz jest nią mąż ze specyficznym objawieniem, który wyjdzie na przeciw sytuacji, w chwili gdy się taka pojawia, teraz.

By T. Austin-Sparks from: The Need of the Hour

_________________________________________________________________

09 września | 11 września

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *