Codzienne rozważania_19.09.2012


Wszyscy, którzy weszli do odpocznienia Bożego odpoczęli od swoich pracy, podobnie jak Bóg odpoczął po stworzeniu świata” (Hbr. 4:10 NLT).

Chrystus jest Bożym Sabatem, Chrystus jest naszym Sabatem. Gdy dochodzimy do wiary w sprawiedliwość Chrystusa, wchodzimy w Boże odpocznienie. Jest to potężna moc… Pan mówi całkiem prostym językiem, „Jeśli tylko zaufasz Mi, zaufasz Mojemu zaopatrzeniu i przestaniesz się martwić, przestaniesz niepokoić, jeśli tylko uwierzysz Mi, Ja mam podstawy, aby zaspokoić wszelkie twoje potrzeby. Kiedyś nie miałem tych podstaw, na których mogłem cokolwiek zrobić z tobą i dla ciebie, lecz teraz ty jesteś na gruncie Chrystusa, na gruncie, który ja dostarczyłem; jeśli tylko zaufasz Mnie, jeśli tylko odpoczniesz we Mnie, wierząc, że cię przeprowadzę, zostaniesz wyratowany z tak wielu słabości, obaw i niepokojów!”. Zamartwianie się niszczy bardzo. Za liczne nasze cierpienia w ciele i umyśle tak często odpowiedzialne są ukrywane poddenerwowanie, coś tam głęboko wewnątrz w naszej podświadomości co martwi się, niepokoi, obawia, coś co nie jest odpocznieniem. Przyjmuje różne formy. Czasami dotyczy spraw Pana, a my czujemy, że dopóki tego nie zrobimy to nie zostanie to wykonane. Czujemy, że jeśli nie sięgniemy po to, to cała sprawa rozsypie się w kawałĸi; tak dużo zależy od nas.

Niech nikt nie sądzi, że jest to wezwanie do bierności, odrzucenia spraw Pańskich, lecz jest taka możliwość, że mamy niektóre z nich Pańskie w swych sercach, lecz brak jest wiary. Są pewne ukryte tajemnice, które wywołują ogromną ilość naszych słabości, porażek i niepotrzebnego cierpienia. Istnieją takie ukryte rzeczy, które nie są odpocznieniem wiary w Bogu. Są ludzie, którzy powinni wziąć do serca pewne rzeczy bardziej niż to robią, lecz dla wielu problem leży w czym innym: im wydaje się, że to oni napędzają Boży Wszechświat dla Niego; oni muszą doglądać różnych rzeczy, ponieważ jeśli tego nie zrobią, to nikt nigdy ich nie dopilnuje! Lecz przestrzeganie Sabatu (nikt niech nie traktuje tego dosłownie, jako przestrzeganie jakiegoś szczególnego dnia) to uznać Chrystusa jako Boże odpocznienie przez sprawiedliwość. Dla przestrzegającego Sabatu, zachowywaniem jest Życie, które zwycięża śmierć, ponieważ sprawiedliwości nie da się zniszczyć.

By T. Austin-Sparks from: Spiritual Ministry – Chapter 4

_________________________________________________________________

18 września | 20 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *