Codzienne rozważania_21.09.2012


A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej„(Kol. 3:1).

Nasze życie modlitewne powinno być budowane na bazie niebios. Nie wystarczy tylko modlić się o ziemskie sprawy. Tak łatwo jest wstać rano i w pośpiechu wypowiedzieć kilka słów, prosząc Pana o błogosławieństwa nas samych i bliskich, o nasze ziemskie rzeczy na ten dzień, jakby to było wszystko, o co w tym życiu chodzi. Och, nie! Pan chciałby modlitw, które dotykają niebios, rzeczy duchowych, nie związanych z tym co tymczasowe, lecz z wiecznością: nie z tym światem, lecz z Jego wiecznością, z zamiarami niebios. Pan chciałby, abyśmy byli odłączeni od tego, co po prostu przemija. Jest miejsce na przynoszenie tych spraw Panu, lecz one muszą być podnoszone w związku z tym, co niebiańskie, a nie traktowane jako same w sobie. Krew sprawia, że wszystko jest niebiańskie, oddzielone od starego stworzenia. W naszych modlitwach zawiera się ogromna ilość starego stworzenia, jak: nasza wygoda, nasze uwolnienie od niewygodny i dyskomfortu, nasz ratunek od tego, co przynosi nam wielkie  problemy i dużo smutku. Takie są motywacje stojące za ogromną częścią naszych modlitw. „Panie, nie pozwól, aby stało się dziś coś złego, ponieważ złupi to nasze życie dziś!”

Przypuśćmy jednak, że Pan podniósłby nas przez smutek do czegoś całkowicie nowego, czy dalej zamierzmy modlić się w ten sposób? Nie, nasza modlitwa musi wtedy być taka: „Panie, dziś chcę tego, co najbardziej liczy się w duchowych wartości i jeśli to wymaga prób i przeciwności, nie proszę, abyś mnie nich uwolnił od nich”. Mówię: „Panie, jest moc, która mnie przeniesie i przez modlitwę łączę się z tą mocą, aby mnie przenosiła każdego dnia przez te próby, ponieważ znam ich znaczenie”. To jest modlitwa niebiańska, modlitwa z sercem umieszczonym w niebie.
A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej; o tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi. Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu” (Kol. 3:1-3).
Nasze obywatelstwo jest w niebie„. Tak więc życie wierzącego ma być zgodne z interesami niebios a nasze modlitewne życie jest powiązane ze sprawami niebios.

By T. Austin-Sparks from: The Altar of Incense

_________________________________________________________________

20 września | 22 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *