Codzienne rozważania_23.09.2012

A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek” (Obj. 21:23).

Światło nie jest sprawą umysłu; tzn. chodzi o to, że nie zależy od zgromadzonej wiedzy – to nie jest światłem. Można znać ogromne ilość doktryn i prawdy, i nigdy nie być człowiekiem wybitnym, doświadczonym w cierpieniu. Jak doszliście, dzieci Boże, do wiedzy o Panu, którą teraz macie, do prawdziwego poznania Pana, które jest tak drogocenne dla nas, co znaczy tak wiele i co sprawia, że jesteście w tej mierze wartościowi dla innych? Stało się to przez cierpienie, przez tą trudną drogę, którą prowadzi was Pan; przez pracę krzyża, którą On wyrył w was. „Baranek jest lampą jego” – cierpienie prowadzi do poznania, do światła, do zrozumienia. Jest to jedyna droga. Ci ludzie, którzy znajdą się na końcu czasów, będą na dobre w prawdziwym i cudownym objawieniu, które otrzymali przez swoją społeczność w Chrystusie w Jego cierpieniach. To bardzo prawdziwe. Z jednego punktu widzenia nie jest to pocieszające, lecz jest to prawdziwe i powinno nam pomóc zdać sobie sprawę z tego, że: Pan, pracując nad nami w taki sposób, w jaki to robi, przez cierpienia, które na was dopuszcza, tak naprawdę stara się o nasze wykształcenie, abyśmy poznali Jego Samego, co może stać się tylko w ten jeden sposób, i co jest indywidualnym rodzajem poznania o ogromnej wartości dla nas samych jak i dla innych. Nie nauczymy się tego w żaden inny sposób. To jest Baranek, Baranek jako zasada – droga cierpienia i ofiary, opróżnienia samego siebie – które prowadzą nas do poznania Pana. „Baranek jest tam lampą„; i, podobnie jak jest głębsza śmierć ku pełniejszemu życiu, tak często może być głębsza ciemność ku pełniejszemu światłu.

Wydaje się, że Pan prowadzi nas w taki sposób, że jesteśmy coraz mniej w stanie pojmować Go w naturalny sposób. On pozbawia nas całkowicie naszych naturalnych zdolności i wprowadza ponad te umiejętności do naturalnego interpretowania Go. Po prostu nie wiemy, co Pan robi i dlaczego robi to, co robi, a jednak w taki właśnie sposób dochodzimy do prawdziwego rodzaju wewnętrznego poznania Jego Samego. Może nie dać się to wyjaśnić komukolwiek słowami, lecz my wiemy, inni wiedzą, i to jest coś potężnego, wspaniała moc poznania. Jest to światło przez Krzyża.

By T. Austin-Sparks from: Followers of the Lamb – Chapter 5

_________________________________________________________________
22 września | 24 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *