Codzienne rozważania_24.09.2012

Patrzcie, Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej!” (Dz.7:56).

Jednym, być może najważniejszym, czynnikiem znaczenia Szczepana było to, co zobaczył na końcu i co powiedział z niemal ostatnim tchnieniem: „Patrzcie, Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej!„. Oto mamy tutaj do czynienia z centralną i podstawową rzeczywistością nowotestamentowego chrześcijaństwa, Kościoła i kościołów – Jezus po prawicy Bożej. Rząd, władza, centrale usankcjonowane w Panu w niebie, skupione na niebie, nie na Jerozolimie, ani na żadnym innym miejscu na ziemi… Żydowski władca i oskarżyciele Szczepana szybko i przenikliwie zorientowali się w konsekwencjach, ponieważ nie mieli nic ważniejszego niż to, aby „świątynia rękoma uczyniona” została dokończona – czas funkcjonowania Prawa skończył się. Zostało rzucone bezpośrednie wezwanie do Kościoła Jezusa Chrystusa, aby opuścił Świątynię i wszystko, co do niej należało i ruszył  ku większej, pełniejszej i trwałej rzeczywistości.
Tragedia jest to, że mając w rękach „List do Hebrajczyków” odpowiedzialni przywódcy Kościoła ciągle trzymają się systemu i formy, które są tylko rozszerzeniem czy sposobem przeniesienia Starego Testamentu, przy pewnej zmianie frazeologii. Głębia zmiany i przepaść z pewnością nie zostały zrozumiane. Niektóre z najstraszniejszych rzeczy znajdujących się w Biblii zawiera właśnie ten list w odniesieniu do kryzysu i tych dwóch dróg i dwóch rzeczywistości. Sprawa nie jest mniej ważna niż Życie i śmierć. To wszystko ma tak wiele do powiedzenia odnośnie prawdziwej natury Kościoła i kościołów. Kto ma oczy, aby widzieć, niech patrzy!

By T. Austin-Sparks from: According to Christ – 4

_________________________________________________________________

23 września | 25 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *