Codzienne rozważani_04.10.2012

zawsze śmierć Jezusa na ciele swoim noszący, aby i życie Jezusa na ciele naszym się ujawniło” (2Kor. 4:10, BT).

Przez cierpienia, nasze ciała mają udział  w śmierci Jezusa, aby także życie Jezusa mogło być widoczna w naszych ciałach” (2Kor. 4:10,  NLT).

Chrystus zmartwychwstały ma pewne wartości dla naszych ciał. Jego wzbudzone Życie może teraz napędzać te ciała; nie obecnie, zmienić je w podobne do Jego uwielbionego ciała, lecz aby ożywiać je do służby. Jest dostępne dla naszych ciał wzbudzone Życie, lecz należy je umyślnie stosować, wybierać i zbliżać do niego. Bezużyteczne jest, gdy czuję się chory i słaby, aby siedzieć i mówić: „O, Panie, przyjdź i podnieś mnie, postaw mnie na nogi i uzdrów” – Pan tego nigdy nie robi.

Wiem o to jedno: każdy przypadek, gdy Pan do mnie przychodził, był przez Niego przygotowywany w takich okresach rozpaczliwej słabości i fizycznego spadku, skrajnej niemożności, że w ten sposób musiałem się mocno uchwycić się Go. Pani nigdy nie przychodzi do mnie i nie sprawia, że nagle czuję się napełniony, przesiąknięty Życiem, że wstaję do życia. Bardzo często mam do czynienia z tym, że Pan, mówi nie słyszalnym głosem, lecz, co jest równie dobre, przez sugestię, poruszenie: „Trzymaj się Życia; Trzymaj się Mnie, jako twojego Życia!” Nie słychać wypowiedzianych słów, lecz napomknienie bywa równie skuteczne: aby trzymać się Życia, przychodził czas wyrywania się tego stanu i trzymania się Chrystusa! Miało to miejsce przed odnowieniem do dalszego okresu służby. Pan nie podnosi nas jak automat; On sprawia, że współpracujemy z Nim Samym na bazie Jego zmartwychwstałego Życia. Wszystkie wartości zmartwychwstałego Chrystusa można odkryć celowo i ostatecznie chwytając się Jego zmartwychwstałego Życia. Chodzi o to, aby odrzucić Adama czy to w ciele, w duszy, czy duchu i stanąć w Chrystusie o to cokolwiek jest potrzebne. Czy jest to dla twego ducha? Czy dla twojego umysłu? Czy dla twojego serca? Czy dla twojej woli? Ciała? Istotą jest stanąć zdecydowanie w Chrystusie w danej sytuacji. . . Cały obszar i rzeczywistość doświadczania Chrystusa zależy od Jego wzbudzonego Życia  w nas i naszego trzymania się tego Życia, stania na nim. Pan pokazuje nam więcej z tego, co to znaczy.

By T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 3

——————–

03 października | 05 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *