Codzienne rozważania_09.10.2012

Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego” (Jk. 5:16).

Są różne sposoby dostosowywania naszego chrześcijańskiego życia do woli Pana, która nie zawsze jest łatwa dla ciała. Bardzo często potrzeba prawdziwej bitwy, aby zastosować wolę Pana w niektórych szczególnych sprawach; a modlitwa jest czasem, gdy takie dostosowanie może być wykonane. Może być tak, że niektórzy z nas walczą o wolę Bożą w jakiejś dziedzinie. Tak, jest to czas, aby się przebić. Nasz czas spędzony w modlitwie daje ogromną możliwość uzgodnienia wszystkich spraw z wolą Bożą…

Prawdziwa modlitwa jest modlitwą wyznania i uniżenia! Prawdziwa modlitwa jest czasem absolutnego oddania, poddania i uległości dla Pana! Prawdziwa modlitwa jest czasem doprowadzenia do zgodności z wolą Bożą wszystkich sprawa! Te trzy rzeczy możemy określić jako negatywne. Oczywiście, one nie są negatywne, gdy spotykamy się z nimi – są pozytywne. Gdy jednak dochodzimy do tej czwartej, przechodzimy nieco na drugą stronę; i jestem tego pewien, że pierwszą częścią modlitwy Pawła był czas głębokiego uwielbienia. Skąd bierze się uwielbienie? Co prowadzi do uwielbienia? Jaka jest prawdziwa natura i duch uwielbienia? Czy nie jest to głęboka, niewypowiedziana wdzięczność za łaskę Bożą? Uwielbiamy tylko na tyle, na ile cenimy łaskę Bożą… Pamiętasz ulubiony sposób, w jaki Paweł zaczynał swoje listy słowami: „łaska, miłosierdzie i pokój wam”. Dla Pawła był to fundament wszystkiego. Cudowna łaska, łaska, której nie można wytłumaczyć; bogactwo miłosierdzia i pokój z Bogiem. Z pewnością ten mąż miał świadomość tego w czasie modlitwy. Była to modlitwa głębokiego uwielbienia dla łaski Bożej i musi to znaleźć swoje miejsce w każdej prawdziwej modlitwie.

By T. Austin-Sparks from:  „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 41

__________________________________________________

08 października | 10 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *