Codzienne rozważania_22.10.2012

Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające” (Obj. 18:4).

Czym jest duchowe życie jeśli chodzi o oddawanie czci? Och, nie jest to kościelna architektura, nie są to liturgiczne szaty, nie są to zarządzeni ani rytuały. To wszystko przeminęło z Kalwarią; zachowywanie czegokolwiek w tym rodzaju jest zaprzeczeniem Kalwarii. Zobaczcie, gdzie dziś jesteśmy. Utrzymywanie tego rodzaju rzeczy jest wynika z niezrozumienia tego, co Pan Jezus nabył dla nas… Dlaczego więc, utrzymywać to, co Bóg odprawił na Krzyżu i trzymając się tego, co mniejsze, nie sięgać po rzeczy wyższe? Czy widzisz to, gdzie sprawy dziś zboczyły? Wiem, jak to jest powszechne, ale tu chodzi o oddawanie czci. Zwróć teraz uwagę na to, że podczas gdy cały czas brakuje rozpoznania duchowego znaczenia tych rzeczy i wejścia w nie,… przy równoczesnym utrzymywaniu tych starych… ciągle jesteś na poziomie duszy i jesteś otwarty na zwiedzenie, a to wszystko może być upiornym zwiedzeniem. W jaki sposób działa to zwiedzenie? A tak: wielka ilość dobrych chrześcijan jest bezwzględnie związana tradycyjnym systemem, który tnie w poprzek boskie objawienie dla nich. To ich tradycyjny system zwyczajnie blokuje im drogę do duchowego objawienia, podczas gdy krzyż Pana Jezusa reprezentuje wolność w duchu dla Boga i prowadzi do pełni Jego Życia i Światła.

List do Hebrajczyków ma swój bardzo ważny cel. Napisany został właśnie do tych ludzi. Oto byli ludzie,którzy przyjęli światło dotyczące prawdziwej natury społeczności z Bogiem w Chrysutsie, to że Pan Jezus zajął miejsce Świątyni i kapłaństwa, i ofiar, i przepisów… a nawet sabatu. Nie jest to już więcej sprawa form, ceremonii, zewnętrznych rytuałów, zewnętrznej religijności, formalizmu, historyczności, tradycyjnego obozu, a to sprowadziło prześladowania, ostracyzm, izolację, samotność i wszelkie tego rodzaju rzeczy. Oficjalni, religijni ludzi właśnie z tego powodu tak im utrudniali życie. Była do zapłacenia cena za to, co prawdziwie duchowe i niebiańskie… i jest,.. wielka, i poważnie grodził im powrót do tych starych rzeczy. List do Hebrajczyków został napisany po to, aby uratować ich od tego zagrożenia i powiedzieć im więcej o ogromnej zmianie jaka zaszła w Krzyżu – pracy Pana Jezusa, aby powiedzieć im, że jeden system, ziemska reprezentacja przeminęła, a przyszła inna, niebiańska rzeczywistość… Aby poznać Życie Pańskie musimy być wolni od grobowych ciuchów zewnętrznego systemu. Po co wiec, utrzymywać jakiś system? Pan Jezus odstawił to wszystko w Krzyżu daleko; to wszystko odeszło.

By T. Austin-Sparks from: Christ the Power of God – Chapter 4

__________________________________________________

21 października | 23 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *