Codzienne rozważania_23.10.2012

A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu Jego” (1Jn 5:11)

To jak wygląda masze świadectwo całkowicie zależy od naszego pojmowania Pana. Jeśli zwrócimy się do nauczania, tradycji, interpretacji, ludzkich skojarzeń, chrześcijaństwa, coś stracimy, lecz jeśli zwrócimy się do żywego Boga, mając świadomość tego, że On jest żywym Bogiem, dojdziemy do Życia; nasze doświadczenie będzie od samego początku całkowicie żywe. Nie trzeba mówić takich rzeczy. Powiedzieliśmy na początku, że budzimy się, a niektórzy nas obudzili się zbyt późno. Choć nie wiedzieliśmy, że śpimy, poza tym, że byliśmy podenerwowani, że przewracając się z boku na bok, śpiewając i zawodząc, czuliśmy jakieś niezadowolenie to we śnie utrzymywał nas fakt, że  od samego początku naszego życia byliśmy związani z chrześcijaństwem, z rzeczami ludzi Boży. Do naszego chrześcijaństwa i naszej relacji z Panem zostaliśmy wprowadzeni jako niemowlęta i wszystko to stało się sprawą systemu, funkcjonowania rzeczy Pańskich wokół nas, z czym byliśmy całkiem nieźle zaznajomieni. Byliśmy uczeni wypowiadać modlitwy, chodzić na spotkania itd. Pewnego dnia obudziliśmy się wobec faktu, że Bóg jest żywym Bogiem. Byliśmy z Nim związani w taki sposób przez długi czas, lecz nie było dla osobiste przeżycie, nie był żywym Bogiem.

Wybaczcie mi to, że wracam do tak elementarnego poziomu, jeśli trzeba was prosić o przebaczenie, ponieważ może tak być, że jest ktoś między nami, kto ma takiego rodzaju relację z Panem. Może jesteś związany z rzeczami odnoszącymi się do Pana, lecz co z kwestią osobistej relacji, wewnętrznej radości z żywego Boga, z tego, że rzeczywiście jest dla ciebie żywa Osobą? Musimy zatem wrócić tutaj, a to wszystko jest niczym, dopóki Duch Święty nie urzeczywistni tego w twoim osobistym doświadczeniu. Wiem, że tak naprawdę wygląda życi bardzo wielu, że przychodzi taki dzień, że, choć byli związani z rzeczami Pańskimi przez tak długi czas, nagle obudzą się wobec faktu, że Pan jest żywą Osobą. Ma to dla nas tak ogromne znaczenie, gdy zdamy sobie z tego sprawę. Z każdego punktu widzenia oznacza to wtedy dla nas wszystko.Teraz należymy do Pana! Znamy Pana!

By T. Austin-Sparks from: The Living God

__________________________________________________

22 października | 24 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *