Codzienne rozważania_29.09.2012

Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego,... ” (1Kor. 2:14).

Aktywność intelektualna, życie emocjonalne i wola to dokładnie to, co Nowy Testament nazywa naturalnym człowiekiem, który jako „duszewny” nie jest zdolny do przyjęcia tego, co pochodzi od Ducha Bożego. Niemal wszystkie tak zwane przebudzenia działy się na tej podstawie. Były to wspaniałe ruchy, aby wstrząsnąć emocjami; korzystano z namawiania i argumentacji, aby wpłynąć na rozum i wolę. Jaki był tego wynik? Naturalny człowiek został wmanerowany do chrześcijaństwa i uczyniony chrześcijaninem. Niemniej, my nie potrafimy rozpoznać myśli Bożej w tym i nie ma to nic wspólnego z narodzeniem na nowo. Może zdarzały się w czasie tych przebudzeń, które tu wspominamy „nowe narodzenia”, lecz zachodzi tu pewna różnica, powiedzmy: psychologiczne narodzenie na nowo i narodzenie na nowo z Ducha. Jedno może mieć wszystkie cechy charakterystyczne prawdziwego narodzenia na nowo, a jednak to wszystko niekoniecznie ma cokolwiek wspólnego z Duchem i w niezliczonej ilości przypadków nie ma. Jest to dzieło człowieka… Chrześcijaństwo stało się systemem ludzkiej interpretacji myśli Bożych. Duchowa śmierć unasi się nad tym, brak jest żywego świadectwa Bożego. Bóg obciążył nasze serca Swoją myślą. Nie mówimy, aby krytykować – mówimy, bo musimy..

Ludzie, którzy stają bez zastrzeżeń za prawami Boga, zawsze będą uważani za przeciwników przez tych, którzy odrzucają myśli Boże… Wszędzie, gdziekolwiek rządzi system religijny, zawsze będzie zarzucał im to, że sieją zamieszanie ludziom Bożym. Właśnie to powoduje, że ta służba jest tak trudna i dlaczego jest tak kosztowna. Izrael był tak zwiedziony, że wydawało się, że bałwochwalstwo jest w porządku. Nie widzieć tego, że wszystko co się robi, nawet szczerze, tak naprawdę służy złemu, jest to najwyższym stopniem zwiedzenia. Prorocza niezgoda w pierwszej kolejności nie dotyczy Izraela. On prowadzi walkę całym duchowym systemem, w który Izrael został wciągnięty. Ludzie „religijni” nie będą nawet buntować się przeciwko służbie tego proroka, bez pobudzenia ich do tego przez przeciwnika – stają się więc narzędziem diabła. Jednak prorok jest gotowy rozprawić się z tym. Nie jest rozumiany, szydzi się z niego i jest uważany za wroga: jest naznaczony jako ten, który niepokoi Izraela. Lecz on ma wizję, on nie służy sobie, on wie, że jego stanowisko nie pozostawia żadnego miejsca na osobiste ambicje. On widział Boga, jest związany z Bogiem i to w tym czasie spędzonym z Bogiem została mu objawiona różnica między tym co Boże, a ludzkie. Dzięki tej wizji został przygotowany do poniesienia kosztu, którego wymaga służba Boża.

By T. Austin-Sparks from: „The Rights of God” – Chapter 4

_________________________________________________________________

28 września | 30 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *