Codzienne rozważania_30.09.2012

I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. Dzieci, ostatnia to już godzina” (1Jn. 2:17,18).

Na wszystkich szerokościach geograficznych Ziemi ludzie Boży są wypędzani, rozpraszani, pozbawiani rzeczy zewnętrznych. Dlaczego Pan dopuszcza do tego? Dlaczego tak jest, skoro Pan jest mądry, wszechmogący i łaskawy? Celem tego jest odkrycie, jak bardzo cenny dla Jego ludzi jest Niebiański Chrystus i tego, jak bardzo polegają oni na ziemskim porządku spraw, nawet tym chrześcijańskim.

„Ten, który był na początku,… małe dzieci to ostatnia godzina,… kto pelni wolę Bożą trwa na wieki” Widzisz związek? Jeśli jesteśmy przy końcu, w ostatniej godzinie, to jest tak samo, jak było na początku, następnie będzie tak na zawsze, lecz jeśli doszło coś innego, odejdzie. Pytanie o niebiańską relację z Panem dokonuje ogromnego przeglądu wnętrza, fakt, że Chrystus przeniósł wszystko do nieba i nic innego nie przetrwa sprawdzianów, jak tylko życie w żywej relacji z Nim. Będziemy prosić Pana, by zabrał to – jeśli jest to prawda – i zbadał nas. Może niektórzy z nas znajdą pocieszenie, ponieważ zobaczymy, że jest to dokładnie to, co Pan robi z nami. Dlaczego oddzielenie? Dlaczego sprawdziany? Dlaczego samotność w duchowym życiu? Aby wyratować nas od rzeczy ku Niemu Samemu, nawet tych chrześcijańskich rzeczy, aby w ten sposób został osiągnięty Boży cel, którym jest Chrystus wszysktim we wszystkim; nie rzeczy, lecz Chrystus, nie chrześcijaństwo, lecz Chrystus; nie chrześcijańska praca, lecz Chrystus.

By T. Austin-Sparks from: That Which Was From The Beginning – Chapter 1
http://www.austin-sparks.net/english/books/002953.html

_________________________________________________________________

29 września | 01 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *