Codzienne rozważania_01.11.2012


Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta” (2Kor 3:14)

Posiadanie prawdziwego duchowego wglądu jest czymś ważnym. Nie dzieje się to w taki sposób, że siadasz biernie i czekasz otwierając usta, aż wpadnie. Konieczne jest doświadczenie. Jeśli prawdziwie chcesz mieć duchowe zrozumienie, stajesz wobec pełnej mocy boga tego wieku i jest to nadnaturalne pole bitwy. Tak więc, każdy gram służby, która ma być służbą prawdziwego objawienia, będzie otoczony konfliktem. Konflikt będzie poprzedzał, konflikt będzie szedł obok i konflikt będzie podążał z tyłu. Tak to jest. To dlatego właśnie jest taka potrzeba, abyś był wyćwiczony w świetle, aby, gdy coś usłyszysz, nie traktował tego lekko, że raz usłyszawszy już to masz. Powinieneś później mieć bardzo poważne zajęcia z Panem, aby to, co On rzeczywiście chce przełamać do ciebie, zostało faktycznie wprowadzone, a ty sam, abyś nie zwodził siebie samego, zakładając, że po prostu coś wiesz, ponieważ to usłyszałeś jako takie. Możesz tego nie znać. Możesz jeszcze nie przekazywać światła; może okazać się, że jest jeszcze konieczna bitwa w tej sprawie.

Gdybyśmy tylko wiedzieli, że spora część konfliktu jaka narasta w naszym życiu jest wywołana przez Boga, który stara się poprowadzić nas dalej na drodze, aby otworzyć nasze oczy na Niego Samego, aby doprowadzić nas do światła Jego Syna. Bóg stara się poszerzyć nasz duchowy horyzont, a wróg sprzeciwia się temu i, jeśli tylko może, nie chce do tego dopuścić. Powstaje konflikt. Możemy tego nie rozumieć, lecz bardzo, bardzo często, może nawet częściej niż nie, tak po prostu jest, że Pan chce czegoś, a Szatan mówi: „Jeśli tylko dam radę to oni tego nie zobaczą”. Tak więc wybucha wielka walka. To zaślepienie jest nadnaturalne, podobnie jak oświecenie jest nadnaturalne.

By T. Austin-Sparks from: Spiritual Sight – Chapter 5

__________________________________________________

31 października | 2 listopada

 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *