Codzienne rozważania_02.11.2012

Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem” (J 6:63).

Czy zwróciłeś uwagę na to, że za każdym razem, gdy Duch jest wspominany w Piśmie, jest On wiązany z Życiem? Zatem, Życie jest sprawą sprawiedliwości. „Służba sprawiedliwości” oznacza służbę Życia, bądź Życie z odsłoniętym obliczem, bez potępienia czy osądzenia. Rozpoznanie/uznanie tej prawdy jest rzeczą najważniejszą. Jest podstawą. Jest to jedna z pierwszych prawd naszej wiary. Może to brzmieć technicznie, lecz ludzie Pańscy potrzebują pouczenia. Dobrze jest mieć zachętę; to jest dobre, powinniśmy mieć świadectwo; dobre jest to, że od czasu do czasu Słowo Pańskie powinno przychodzić do nas z pełną proklamacją, lecz jako lud Pański potrzebujemy również pouczenia, fundamentu w prawdzie.

Mamy dziś ogromną ilość ludzi Pańskich, dla których ustanie na swoim gruncie okazuje się prawie niemożliwie, ponieważ ich fundament nie jest rzetelny. Przede wszystkim ich relacja z Panem ma głównie emocjonalny charakter, jakby upojenia, i gdy potrzebny jest twardy fundament wiary to nie są dobrze ugruntowani; gdy przychodzi przeciwnik, uderzają w nich burze, nie wiedzą, gdzie się znajdują. Kiedy zachwyt i emocje oraz te wszystkie powierzchowne składniki naszego zbawienia znajdą się pod presją straszliwej opozycji, gdy dodatkowo przeciwnik rzuca oskarżenia, wtedy wychodzi na jaw stan fundamentu i wielu, wielu doznaje klęski. Nie chodzi o to, że są straceni, jeśli zaufali Panu, lecz tracą swoją radość ze zbawienia. Tak więc potrzebujemy pouczenia Słowa, a to jest jedna z tych rzeczy, które muszą być doskonale jasne w sercach i umysłach oraz pewne w duchu, że mamy Życie, ze wszystkim co ono oznacza – Życie w nieprzesłoniętej społeczności z Panem, Życie, które samo w sobie przedkłada zwycięstwo nad śmiercią i odrzuca potępienie – Życie, które jest zakorzenione w sprawiedliwości, w służbie sprawiedliwości. Musimy móc powiedzieć przed Bogiem z absolutną pewności i przekonaniem: „Panie, czym jestem z dala od Chrystusa to jedno, ale przez jedność wiary z Chrystusem jestem sprawiedliwy Twoją sprawiedliwością; nie mogę zostać zniszczony, nie mogę czuć się potępiony!” Możesz kwestionować Boga w tej sprawie, jeśli możemy tak powiedzieć. Bóg zaprasza nas, abyśmy wypróbować Go na tym gruncie.

By T. Austin-Sparks from: Spiritual Ministry – Chapter 4

__________________________________________________

1 listopada | 3  listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *