Codzienne rozważania_04.11.2012

Dlatego pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwróćmy się ku rzeczom wyższym” (BW).

Idźmy dalej, pominąwszy podstawowe nauki i doktryny o Chrystusie, postępując regularnie ku pełni i doskonałości, które należą do duchowej dojrzałości” (Hbr. 6:1 AMP).

Nie pozostawajmy przy swych początkach, lecz idźmy dalej. Lecz co to oznacza? Oczywiście, dla nas jest to pójście dalej na duchowej drodze. Jesteśmy w nowym okresie działania Opatrzności, a jest to działanie duchowe. Chciałbym jednak, jeśli chodzi o znaczenie pójścia dalej, zasugerować jedną rzecz. Ta prawda dotyczyła Izraela na pustyni, choć były to ziemskie wydarzenia, lecz tak samo mają się sprawy z nami na duchowej drodze. Jeśli spojrzysz ponownie do Listu do Hebrajczyków to odkryjesz, że aby iść duchowo do przodu, należy wykonywać w praktyce to, co Pan powiedział. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nigdy pójdziemy dalej, nikt z nas, tylko dlatego, że Pan mówi do nas? Brzmi to bardzo dziwnie, lecz może do nas mówić Sam Pan. Możemy posiadać Jego słowo, możemy znać całe nauczanie, które On może nam dać, możemy znać całą prawdę Bożą, możemy tym wszystkim dysponować przez wiele lat, a jednak pomimo tego, że to wszystko wiemy, możemy stać w miejscu. Nie, nie jest to kwestia wiedzy o tym, co Pan powiedział. Jest to sprawa wprowadzenia tego w praktykę. Jedynym sposobem postępowania na tej drodze do przodu, jest wykonywanie tego, co Pan powiedział.

Jak więc mamy iść dalej? Mamy usiąść cicho i powiedzieć: „Co takiego Pan mi powiedział?” Być może było to coś w ciągu ostatnich trzech, czterech tygodni, a może ostatnich lat… Czytając Jego Słowo możesz dysponować górami prawdy, a jednak nie iść do przodu, a Pana może nie być z tobą, tak jak On tego chce. Obecność Pana jest mocą, obecność Pana jest Życiem, Obecność Pana jest świętością. Ach, Obecność Pana dużo znaczy, lecz jest to bardzo praktyczne. Pan nie wierzy w teorię, On nie wierzy nawet w podręczniki. Pan jest bardzo praktycznym Panem i taka jest jego postawa wobec nas: „Spójrz tutaj, powiedziałem to do ciebie, słyszałeś to”. Być może cieszyłeś się tym. Być może uwierzyłeś, że to prawda, być może podziękowałeś Panu za nią. Lecz co z tym zrobiłeś?

By T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One

__________________________________________________

3 listopada | 5 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *