Codzienne rozważania_13.11.2012


lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność” (2Kor 3:16,17).

Wolność od czego? W porządku, jeśli zwrócimy się do Pana, jesteśmy przejęci Nim w taki sposób, jak wskazujemy, Duch Święty uwalnia nas. Może to być twoje zmaganie, walka, wrestling, modlitwa, błaganie, tęsknota,wołanie, proszenie Pana, aby uwolnił cię od potępienia, strachu tych paraliżujących więzów, które pętały Izraela, gdy pojawiła się chwała. Czy chcesz być wolny od strachu, od przerażenia, grozy, potępienia? Co robisz, aby być wolnym? Jest tylko jedna prosta, bezpośrednia droga, a mianowicie być zajęty Panem. Nich Chrystus stanie się twoim źródłem Bożego zadowolenia i przestań starać się zadowolić Boga sobą. Wiara w Chrystusa jest wszystkim, czego Bóg wymaga. Jakże głęboko prawdziwe są słowa: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić„. „Trwajcie we Mnie. Jak winorośl nie może wyda owocu, jeśli nie trwa w krzewie, tak wy, jeśli we Mnie będziecie trwać nie będziecie„. To tylko obrazowy język, który oznacza pochłonięciem Nim, skupienie się na Nim, zamieszkiwanie w Nim, spoczywanie w Nim, trwanie w Nim, czy, jak powiedziałby apostoł Paweł, „Patrzcie na Niego, wpatrujcie się w Niego”. Niech On będzie przedmiotem twojego zainteresowania, a Duch uwolni cię.

Co więcej, wpatrywanie się w Chrystusa oznacza, że Duch Święty zmienia cię na Boże podobieństwo: „Wpatrując się…. jesteśmy zmieniani„. Tutaj nie jest napisane, że „Wpatrując się, zaczynamy zmieniać siebie”, i próbujemy przemieniać siebie sami, ze wszystkimi tego konsekwencjami, jak: zmagania, konflikty i bitwy. Jesteśmy zmieniani przez Ducha Pańskiego. Bądź zajęty Chrystusem, a Duch zajmie się sprawą twojej przemiany w Jego obraz. Zajmuj się sobą, a będziesz widział, że działa prawo upodobnienia to wzoru. Jeśli ty jesteś tym wzorem, będziesz się upodabniał do tego wzoru. Jeśli Chrystus jest wzorem, Duch Święty będzie kształtował cię na Jego podobnego. Tak więc, zajmowanie się Chrystusem oznacza, że Duch Święty uzdalnia nas wystarczająco do wszelkiej służby nowego przymierza. Nie sądzę, aby ta służba była w jakikolwiek sposób uciążliwa. Musimy wrócić do prostoty i spontaniczności służby. Bądź zajęty Chrystusem a Duch Święty pokaże ci w Chrystusie jeszcze więcej tego, czym można się zajmować i w miare jak sprawia, że staje się to dla ciebie coraz bardziej żywe i by będziesz miał czym się podzielić z innymi.

By T. Austin-Sparks from: Spiritual Ministry – Chapter 3

  __________________________________________________

12 listopada | 14 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *