Codzienne rozważania_12.11.2012

„…głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, /w razie potrzeby/ wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz” (2Tym 4:2 BT).

Każdy, kto został pobłogosławiony przez Pana, komu On pokazał wielką przychylności i kogo ogromnie używał, jeśli z jakiegoś powodu pójdzie na kompromis, może w końcu popaść w duchową tragedię. Taki kompromis może pojawić przez politykę. Jakże zwodnicza jest polityka! Mówimy sami sobie, że musimy uważać na to, co robimy, ponieważ może to mieć taki czy inny skutek. To wszystko jest polityka i dyplomacja. „Musimy uważać, aby uniknąć,..” – Czego? Właśnie to, czego staramy się uniknąć zdradza całą sprawę. Czy boimy się stracić prestiż u ludzi, wsparcie, przyjaciół, pozycję, możliwości? Czy te rzeczy przeważają w nas wobec konsekwencji posłuszeństwa Panu? Jeśli tak, jest to podzielona lojalność; jeśli do niej dopuścimy, możemy skończyć tragicznie, co zawsze idzie za kompromisem…

Jeśli mamy osiągnąć duchową pełnię, naszym życiem muszą rządzić boskie i niebiańskie zasady, a nie ludzkie rozważania. Boskie zasady, a nie:”Jakie będą konsekwencje?”, nie „Co na tym stracimy?”, ani nawet: „Co Pan straci?”, ponieważ to bardzo subtelny argument. Pan nie każe nam rozmyślać nad tym wszystkim, jak to się skończy. Jeśli rządzą tobą Boskie zasady, może się okazać, że tu czy tam jakieś straty poniesiesz, może na jakiś czas będziesz musiał uciekać z Dawidem i czekać, lecz na końcu ta zasada obroni się. Musisz to przyznać, że kompromis z zasadą przynosi tylko nieszczęście. Widać to wszędzie… Musimy mówić: „Co Pan objawił? To właśnie o to chodzi, takie będą koszty, będę musiał zaangażować się w to; lecz to się nie liczy. Zupełnie nie zamierzam poddać się wpływom czy być rządzonym przez konsekwencje. Polityka nie może mieć do mnie dostępu. To, co Bóg objawił, to jest dla mnie jedyny argument.

By T. Austin-Sparks from: The Peril of Divided Loyalties

__________________________________________________

11 listopada | 13 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *