Codzienne rozważania_15.11.2012


Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej” (Ob 2:17).

Bóg zawsze wiąże objawienie Siebie w Chrystusie z praktycznymi sytuacjami. Nigdy nie otrzymamy, ani ty ani ja, innego objawienia niż to, które jest związane z jakąś potrzebą. Nie możemy go otrzymać jako zwykłej informacji, ponieważ pozostaje to tylko informacją, a nie objawieniem. Nie możemy otrzymać go przez studiowanie. Gdy Pan dał mannę na pustyni (typ Chrystusa jako Chleba z nieba), bardzo zdecydowanie zażądał, aby ani odrobina z tego co było potrzebne na jeden dziań, nie było gromadzone, a gdy tylko wyszli poza miarę obecnej potrzeby, włamywały się choroby i śmierć, i panowały wśród nich. Ta zasada, to prawo manny jest takie, że Bóg zachowuje objawienie Siebie Samego w Chrystusie związane z praktycznymi sytuacjami, potrzebami, więc nie będziemy otrzymywać objawienia jako zwykłego nauczania, doktryny, interpretacji, teorii czy czegokolwiek takiego, jako 'czegoś’, lecz oznacza to, że Bóg będzie nas umieszczał w takich sytuacjach, w których wyłącznie objawienie Chrystusa może nam pomóc i wybawić nas…

Tak więc, właśnie dlatego Pan będzie trzymał nas w sytuacjach, które są dolegliwe i realne. Pan nie chce, żebyśmy wydostawali się z teoretycznym przepisem prawdy czy technicznym sposobem. Ach, odrzućmy techniki jako coś, coś samo w sobie i uznajmy to, że choć cały Nowy Testament zawiera w sobie technikę, nie możemy tak po prostu wycisnąć z niego strony technicznej i stosować jej. Musimy dojść do nowotestamentowych sytuacji, aby otrzymać objawienie Chrystusa, które wychodzi naprzeciw tej sytuacji. Tak więc, sposób działania Ducha Świętego w nas jest taki, że wprowadza nas w żywe, rzeczywiste okoliczności i sytuacje, i potrzeby, w których wyłącznie jakiś nowy zasób poznania Pana Jezusa może być naszym uwolnieniem, zbawieniem, naszym życiem, po czym dać nam nie tylko objawienie prawdy, lecz objawienie Osoby, nowe poznanie Osoby, abyśmy zobaczyli Chrystusa w nowym sposób, taki, który w jakiś sposób zaspokaja naszą potrzebę. Nie jesteśmy przyciąganie do „tego”, lecz do „Niego”.

By T. Austin-Sparks from: The School of Christ – Chapter 3

__________________________________________________

14 listopada | 16 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *