Codzienne rozważania_16.11.2012

Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa” (Heb 4:11).

Po co te wszystkie nawoływania w Nowym testamencie do marszu na przód? Czemu Nowy Testament składa się z nawoływania, zachęcania i ostrzegania ludzi Bożych, aby iść do przodu? I dlaczego Nowy Testament jest taką praktyczną księgą? Jest tak, ponieważ duchowy postęp i Obecność Pana zależą od aktualizacji wszystkiego co wiemy. Zastanawiam się czy byłbyś w stanie powiedzieć mi ile razy w Nowym Testamencie występuje ta jedna rzecz? Jest to cytat z życia Izraela na pustyni. A oto on: „Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych”. Stale i wciąż te słowa powtarzają się w Nowym Testamencie. Dzisiaj! Dzisiaj! Dzisiaj! Widzisz, to wszystko musi zostać sprowadzone do TERAZ. Cały nasz postęp w przyszłości zależy od tego, co robimy z tym, co wiemy TERAZ. Tak więc, Pan mówi do nas: „Jestem z tobą jeśli idziesz dalej, a iść dalej oznacza wprowadzać w praktykę wszystko, co ci powiedziałem”. Wzrost poznania Pana całkowicie zależy od codziennego posłuszeństwa światłu, które już mamy…

Gdy więc Pan mówi, a my bierzemy to, co powiedział i mówimy: „Jest tutaj coś do zrobienia w tej sprawie. Nie wkładam tego do mojego magazynu wiedzy. Nie dodaje tego do tego, co już wiem. Przyglądam się, jakie to stawia mi wymagania w praktyczny sposób. Gdy już widzę, co to znaczy, idę do Pana, aby stało się to rzeczywiste i żywe w moim życiu”. Bracia, ludzie, którzy tak robią, idą do przodu. Będą wchodzić do Ziemi Obiecanej, będą wchodzić do Jego Odpocznienia, będą wchodzić do radości Pana, ponieważ tego właśnie Pan chce; aby ludzie trzymali się wszystkiego, co Pan mówi i wprowadzali to w życie. Tak więc, autor Listu do Hebrajczyków mówi: „Idźmy do przodu”. Jak inaczej możemy iść do przodu? Nie jesteśmy literalnie w podróży po tej ziemi. Nasza Ziemia Obiecana nie znajduje się gdzieś tutaj, na tym świecie. Nie. Chrystus jest naszą Ziemią Obiecaną. Chrystus jest pełnią Bożego celu dla nas. Musimy więc wziąć wszystko, co zostało nam powiedziane o Chrystusie i wprowadzać w praktyczne życie. To właśnie oznacza iść do przodu i to jest to, co oznacza, mieć Pana całkowicie po swojej stronie!

By T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 34

__________________________________________________

15 listopada | 17 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *